Ponad 600 interwencji i blisko 7 tys. domów bez prądu. Pogodowa rewolucja w Polsce

2021-04-14 20:13 STAN SM
Ponad 600 interwencji i blisko 7 tys. domów bez prądu. Pogodowa rewolucja w Polsce
Autor: Twitter/KGSP Ponad 600 interwencji i blisko 7 tys. domów bez prądu. Pogodowa rewolucja w Polsce

W ostatnich godzinach strażacy wyjeżdżali już ponad 600 razy! Najtrudniejsza sytuacja jest na południu Polski. Funkcjonariusze walczą tam ze skutkami silnego wiatru i opadów śniegu. Prawie 7 tysięcy odbiorców miało problemy z dostawami prądu. W niektórych miejscach Polski w nocy ma spaść nawet 30 cm śniegu.

Bardzo trudna sytuacja pogodowa na południu kraju. W ostatnich godzinach strażacy odnotowali ok. 600 interwencji. Walczą ze skutkami silnego wiatru i opadów śniegu.

Pogoda najbardziej nadaje się we znaki w Małopolsce, na Podkarpaciu i Śląsku. Prawie 7 tysięcy odbiorców miało problemy z dostawami prądu. - Najwięcej na terenie woj. małopolskiego. Tam było około 5 tys. odbiorców bez prądu. W tej chwili wiemy, ze są ekipy, które naprawiają te uszkodzenia. Ale też nie wykluczamy, że noc może przynieść kolejne problemy - mówi Karol Kierzkowski ze Państwowej Straży Pożarnej i dodaje, że na południu kraju pogoda w najbliższych godzinach  nie odpuści.

Czytaj także: Spadnie nawet 30 cm śniegu! IMGW wydało czerwone alerty. Sprawdź mapę ostrzeżeń

- Od woj. dolnośląskiego przez opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie można się spodziewać nawet kilkanaście centymetrów śniegu. Ta pogoda może powodować, że będzie ślisko na drogach. Pod ciężarem śniegu mogą łamać się gałęzie czy przewracać drzewa - ostrzega Kierzkowski.

W związku z trudną sytuacją IMGW wydał czerwone alerty dla południa kraju dotyczące intensywnych opadów śniegu. Mapę ostrzeżeń i więcej informacji o sytuacji pogodowej w kraju znajdziesz >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Raport z Anteny 14.04
Źródło: Ponad 600 interwencji i blisko 7 tys. domów bez prądu. Pogodowa rewolucja w Polsce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany