Władimir Putin

i

Autor: Jedimentat44 flickr.com Władimir Putin

Putin ma powody do wściekłości - Rosja nie zorganizuje turnieju jego ulubionego sportu

2022-04-27 9:59

Sankcje nakładane na Rosję po ataku na Ukrainę to nie wszystko. Agresorom odbierana jest też organizacja wielu ważnych imprez. We wtorek, 26. kwietnia zdecydowano, że nie odbędzie się tam kolejny mistrzowski turniej. To szczególnie zaboli Putina.

Od początku inwazji na Ukrainę, Rosji zabrano już kilka międzynarodowych imprez sportowych. Nowych gospodarzy znaleziono między innymi dla finału tegorocznego sezonu Ligi Mistrzów (mecz z Sankt Petersburga przeniesiono do Paryża) oraz siatkarskich Mistrzostw Świata (zorganizuje je Polska i Słowenia). Oprócz tego różne organizacje sportowe zakazują startów zawodnikom z Rosji i pozbawiają kraj członkostwa w swoich strukturach. We wtorek, 26. kwietnia tamtejsi kibice otrzymali szczególnie bolesny cios - Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie poinformowała o odebraniu Rosji Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie. Dla mieszkańców tego kraju jest to jeden ze sportów narodowych (reprezentacja Rosji ma 5 tytułów mistrzowskich i jedno złoto olimpijskie). Wielbicielem hokeja jest również Władimir Putin. Więcej szczegółów w dalszej części artykułu.

Narkotyki przewożone z Hiszpanii w pomarańczach! Akcja CBŚ pod Bełchatowem

Putin nie obejrzy mistrzostw swojego ulubionego sportu

Hokejowe Mistrzostwa Świata miały się odbyć w 2023 w Sankt Petersburgu. Międzynarodowa federacja tego sportu opublikowała post w mediach społecznościowych. Czytamy w nim: W trosce o bezpieczeństwo i dobro wszystkich zawodników uczestniczących w turnieju, mediów i kibiców, Rada IIHF podjęła decyzję o zabraniu organizacji Mistrzostw Świata IHHF w hokeju na lodzie 2023 Rosji. Alternatywny gospodarz mistrzostw świata zostanie potwierdzony podczas tegorocznego kongresu IIHF w fińskim Tampere.

Władimir Putin sam często gra w towarzyskich w meczach hokejowych. Można się domyślać, że decyzja IIHF musiała go rozwścieczyć. Warto dodać, że fanem hokeja jest również jego najbliższy sojusznik - Alaksandr Łukaszenka.

Źródło: Putin ma powody do wściekłości - Rosja nie zorganizuje turnieju jego ulubionego sportu