Burza z piorunami nad polem

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Pogoda na środę, 14 lipca: Afrykańskie upały i nawałnice to nie wszystko! Zatrważające prognozy / Zdjęcie poglądowe

RAPORT Z ANTENY 15.07.2021: silne wichury i burze w całej Polsce. Uszkodzone zostały też budynki

2021-07-15 11:17

Może być uszkodzonych nawet sto budynków! To w powiecie łowickim, gdzie przeszły silne wichury. W całym kraju trwa sprzątanie po nawałnicach. W dzisiejszym raporcie z anteny przeczytacie i usłyszycie również o tragicznym wypadku w jeziorze Szperek. Tam utonął dwuletni chłopiec.

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 15.07.2021: tragedia w jeziorze Szperek koło Ostrowa Wielkopolskiego
  2. RAPORT Z ANTENY 15.07.2021: jedna czwarta rodaków nie chce się szczepić

Jeszcze przez wiele dni może trwać sprzątanie po nawałnicach, które przeszły nad Polską. Wichura uszkodziła kilkadziesiąt dachów, doszło też do lokalnych podtopień. Najwięcej interwencji było w Łódzkiem. W powiecie łowickim uszkodzonych może być nawet sto budynków. Wielu odbiorców nie ma prądu, strażacy przez kilka godzin przywracali przejezdność na drogach.

Z kolei na Śląsku w Dąbrowie Górniczej częściowo zniszczony został kościół. Sporo pracy jest też na Opolszczyźnie. Tam strażacy wyjeżdżali blisko 200 razy. Na szczęście nikt nie został ranny.

Raport z anteny 15.07, godz.10

RAPORT Z ANTENY 15.07.2021: tragedia w jeziorze Szperek koło Ostrowa Wielkopolskiego

Nie udało się uratować dwuletniego chłopca, który dziś rano topił się w jeziorze Szperek koło Ostrowa Wielkopolskiego. Ratownicywalczyli o jego życie półtorej godziny.

Policjantom udało się odnaleźć rodziców dziecka.

RAPORT Z ANTENY 15.07.2021: jedna czwarta rodaków nie chce się szczepić

Aż jedna czwarta rodaków nie chce się szczepić. Sporo wycofuje się również z drugiej dawki. Najgorzej wygląda to na Podkarpaciu i wschodzie kraju. Tak wynika z raportu CBOS. We Francji na podobny problem zareagowano zakazem wstępu do kin czy restauracji dla niezaszczepionych. W odpowiedzi, aż półtora miliona Francuzów zgłosiło się po preparat i to w ciągu zaledwie kilkunastu godzin.