Nowe obostrzenia

i

Autor: pexels.com Nowe obostrzenia

RAPORT Z ANTENY 19.07.2021: Wielka Brytania żegna się z covidowymi restrykcjami. Rząd znosi obostrzenia

2021-07-19 10:15

Wielka Brytania żegna się z covidowymi restrykcjami. Mimo wzrostu zakażeń, rząd znosi niemal wszystkie obostrzenia. W Polsce trwa natomiast walka ze skutkami powodzi. Południe Polski zmaga się z podtopieniami, synoptycy ostrzegają - dziś również będzie padać. Więcej informacji znajdziecie w dzisiejszym raporcie z anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 19.07.2021: południowa część Polski walczy z podtopieniami
  2. RAPORT Z ANTENY 19.07.2021: trwa wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku na Mazowszu

Wielka Brytania od dziś znosi niemal wszystkie covidowe restrykcje! To oznacza koniec z nakazami i zakazami. Te ma zastąpić osobista odpowiedzialność. Pomimo zniesienia restrykcji, osoby, u których test potwierdził obecność koronawirusa, nadal będą prawnie zobowiązane do izolowania się.

Raport z anteny 19.07, godz.10

RAPORT Z ANTENY 19.07.2021: południowa część Polski walczy z podtopieniami

Ponad 850 interwencji w Małopolsce, na Podkarpaciu - 300, na Śląsku - 60. Południowa część Polski walczy z podtopieniami. Wiadomo już, że straty będą wielomilionowe. W przypadku Małopolski, najgorsza sytuacja jest w powiecie myślenickim. Pod wodą znalazło się około stu posesji. Zalane zostały też Zakopianka, droga krajowa numer 52, a także lokalne trasy. Strażacy musieli ewakuować kilkanaście osób.

Władze województwa przekazały już pierwszą pomoc dla poszkodowanych w wyniku powodzi. W Krakowie dziś rano zebrał się sztab kryzysowy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Z kolei na Podkarpaciu strażacy najwięcej pracy mieli w powiatach rzeszowskim i leżajskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

RAPORT Z ANTENY 19.07.2021: trwa wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku na Mazowszu

Policja sprawdza, czy motocyklista był pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Trwa wyjaśnianie przyczyn tragicznego wypadku na Mazowszu. W powiecie ostrowskim w minionym tygodniu 17-latek wjechał motocyklem w dwie rówieśniczki. Jedna z dziewczyn zmarła.