Szczepienia w Polsce

i

Autor: Canva.com

RAPORT Z ANTENY 29.06.21: rząd nie wyklucza wprowadzenia obowiązkowych szczepień! Kogo miałyby objąć?

2021-06-29 11:05

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19? To niewykluczone. Jak przyznał w rozmowie z nami minister zdrowia, trwają już rozmowy na ten temat. Co jeszcze dzieje się w kraju? Sprawdźcie w naszym dzisiejszym raporcie z anteny!

Spis treści

  1. RAPORT Z ANTENY 29.06.21: Trwa kolejna tura polsko-czeskich negocjacji w sprawie kopalni w Turowie

Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19? To niewykluczone. Jak przyznał w rozmowie z nami minister zdrowia, trwają już rozmowy na ten temat. Wiemy, kto jako pierwszy miałby zostać objęty takim obowiązkiem! Mowa o tych grupach, które są najbardziej narażone - seniorach i medykach. Taki pomysł to efekt wyhamowania akcji szczepień. Do tej pory obie dawki, lub jednodawkowy preparat Johnson and Johnson przyjęło ponad 12 milionów Polaków. Zdaniem ministra zdrowia czwarta fala pandemii pojawi się w Polsce w drugiej połowie sierpnia.

Raport z anteny 29.06, godz.10

RAPORT Z ANTENY 29.06.21: Trwa kolejna tura polsko-czeskich negocjacji w sprawie kopalni w Turowie

Znów próbują znaleźć porozumienie. Trwa kolejna tura polsko-czeskich negocjacji w sprawie kopalni w Turowie. Konflikt z Pragą trwa od kilku tygodni. Unijny Trybunał Sprawiedliwości na wniosek Czech zdecydował, że wydobycie w kopalni musi zostać wstrzymane. A tego Polska zrobić nie chce.