Rosjanie grożą wysadzeniem Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Żołnierze gotowi na „najsurowszy rozkaz”

2022-08-09 13:36 A.I
Zaporoska Elektrownia Atomowa w Enerhodarze
Autor: Ralf1969/ wikimedia commons/CC BY-SA 3.0 Katastrofa wisi na włosku? Szef MAEA: pogarsza się sytuacja w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej

Enerhoatom twierdzi, że rosyjskie wojsko zadeklarowało gotowość do wysadzenia zaminowanej Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Generał, który dowodzi Rosjanami stacjonującymi w budynku elektrowni miał przekazać żołnierzom, że mają być gotowi na „najsurowszy rozkaz”.

Rosyjski generał, Walerii Wasiliew powiedział o Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, że ta będzie „albo rosyjską ziemią, albo pustynią”. Ukraiński Enerhoatom przytacza słowa generała, który miał przekazał swoim żołnierzom, aby byli gotowi na „najsurowszy rozkaz”. - Podłożyliśmy miny we wszystkich ważnych obiektach elektrowni atomowej. Nie ukrywamy tego przed wrogiem. Ostrzegaliśmy ich. Wróg wie, że elektrownia będzie albo rosyjska, albo niczyja. Jesteśmy gotowi na konsekwencje tego kroku. A wy, wojownicy - ​​wyzwoliciele, powinniście zrozumieć, że nie ma innej opcji. W przypadku otrzymania najsurowszego rozkazu, musimy go wypełnić z honorem – opisuje Enerhoatom.

W Kiełpinie znaleziono ciała małżeństwa. 15-letni syn zatrzymany przez policje!

Rosjanie grożą wysadzeniem Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

Jak donoszą ukraińskie służby, zacytowana przez Enerhoatom wypowiedź generała znalazła się w rosyjskich mediach. Po chwili została usunięta. Na Telegramie, Enerhoatom udostępnił zrzut ekranu z jednego z portali.

Co ważne, ukraińskie służby już wcześniej potwierdziły informacje, że rosyjskie wojsko zaminowało bloki energetyczne elektrowni.