Oszuści w internecie

i

Autor: Canva Oszuści w internecie

SCAM w internecie. O co w tym chodzi?

2021-10-04 9:59

W internecie pojawia się coraz więcej filmów znanych influencerów, na których przepraszają oni swoich fanów za namawianie ich do zakupu tanich PODRÓBEK znanych produktów w mocno zawyżonych cenach. Zachowajcie czujność w internecie, okazuje się, że influencerzy często nie sprawdzają promowanych przez siebie produktów.

SCAM – wzbudź zaufanie i wyciągnij kasę

Określenie SCAM to nic innego jak zwykłe oszustwo. A dokładniej zjawisko występujące coraz częściej w internecie. Internetowy scam ma wiele form, ale wszystko zaczyna się od wzbudzenia zaufania w fanach, aby następnie wykorzystać je do wyłudzenia pieniędzy. Praktycznie codziennie pojawiają się informacje o osobach, które straciły dużo pieniędzy przez scammerów, którzy wykorzystali ich zaufanie i łatwowierność.

Od fałszywych zbiórek na leczenie, przez fałszywe inwestycje, aż po kupowanie bubli po mocno zawyżonych cenach. Chociaż od afery z promowaniem słuchawek Hypepods, które miały być tańszym zamiennikiem słuchawek z logo jabłuszka minęło już trochę czasu, to pomimo nagłośniania sprawy proceder promowania przez influencerów podróbek i bubli nie ustał.

SCAM – influencerzy przepraszają

Co jakiś czas wypływają informacje, że w internecie promowane są przez znane w social mediach osoby produkty, których wartość rynkowa jest mocno zawyżona, a ich jakość nie odpowiada temu co jest przekazywane w nagraniach internetowych gwiazd. Niestety podobnie jak w wypadku Hypepodsów reklamacja produktów jest praktycznie niemożliwa. I chociaż, gdy okazuje się, że promowany produkt, to kicz, a nie hit, a influencerzy przepraszają swoją pomyłkę, to zapewne ich wielu fanów zastanawia się co spowodowało, że ich ulubieńcy promują kiczowate produkty – chęć zysku czy niewiedza? Czy uważacie, że warto ufać w reklamowane przez influencerów produkty?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Afera z filmem "Dziewczyny z Dubaju". Doda i Maria Sadowska wykorzystane?

QUIZ. Te hity zna każdy, ale czy znasz tytuły piosenek? Wybierz brakujące słowo. Mniej, niż 6/10 to wstyd

Pytanie 1 z 10
(Kobranocka) Kocham cię jak:
Źródło: SCAM w internecie. O co w tym chodzi?