Spis Powszechny 2021 - zmiany w organizacji przedsięwzięcia zostały ogłoszone przez Główny Urząd Statystyczny, który odpowiada za jego przeprowadzenie. Przypomnijmy, że kwestionariusz spisu powszechnego możemy wypełniać od 1 kwietnia. W formularzu pojawiają się pytania między innymi o obywatelstwo, narodowość i język, wyznanie, edukację, dojazdy do pracy, ilość członków rodziny czy źródła utrzymania. Przeprowadzenie spisu ma pozwolić na uzyskanie danych na temat aktualnej sytuacji demograficznej i społecznej w Polsce. Wzięcie udziału w tym wielkim badaniu jest dla wszystkich obowiązkowe, a główną metodą badania jest wypełnienie formularzu online. Czego zaś dotyczą zmiany w Narodowym Spisie Powszechnym? GUS poinformował o nowym czasie trwania. Inna jest też organizacja pracy rachmistrzów.
Do kiedy trwa spis powszechny? Jest nowa data
Początkowo Narodowy Spis Powszechny 2021 miał trwać do 30 czerwca. Andrzej Duda podpisał jednak nowelizację ustawy dotyczącej NSP. Wydłuża ona czas trwania Narodowego Spisu Powszechnego 2021 do 30 września 2021. W tym czasie wszyscy musimy wziąć w nim udział.
Narodowy Spis Powszechny 2021 - rachmistrz nie przyjdzie do domu
Kolejna zmiana dotyczy rachmistrzów. Osoby powołane na to stanowisko miały przeprowadzać spis wszystkich tych, którzy nie mogą tego zrobić przez internet. Początkowo rachmistrzowie mieli prowadzić wywiady bezpośrednie. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną postanowiono zmienić tę zasadę. Od teraz rachmistrzowie będą dostępni jedynie pod telefonem.
Źródło: Spis Powszechny 2021 - ZMIANY w organizacji! Nowy czas trwania i zasady spisu