TA funkcja w telefonie komórkowym może uratować ci życie! Mało osób o niej wie

2022-05-20 10:06

Telefony komórkowe w dzisiejszych czasach mają naprawdę sporo funkcji. Można zainstalować wszystkie możliwe aplikacje, które pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu. Okazuje się, że o niektórych możliwościach najnowszych modeli nie mamy nawet pojęcia. Jedna z nich może się okazać naprawdę ważna i uratować nam życie.

Ta funkcja w telefonie może się przydać podczas ekstremalnych zdarzeń. Nadal sporo osób o niej nie wie. Lepiej oczywiście jeśli nie będziemy musieli z niej korzystać, jednak jeżeli już zmusi nas do tego sytuacja, warto wiedzieć jak to zrobić. Mowa tutaj o ukrytej opcji SOS - tak, właśnie ona może uratować nam życie, kiedy nie jesteśmy w stanie wezwać służb ratunkowych podczas wypadku. To ważne: nie zawsze bowiem jest ktoś w pobliżu, kto może to zrobić. Jak zatem można wezwać pomoc przy pomocy telefonu?

Niektóre telefony posiadają osobny przycisk do uruchamiania funkcji SOS, inne uruchamiają ją w określony sposób, a do jeszcze innych smartfonów trzeba zainstalować określoną aplikację, żeby uruchomić możliwość wysyłania awaryjnego powiadomienia. Wszystko zależy od rodzaju komórki.

Funkcja SOS w telefonie. Jak z niej skorzystać?

Każdy telefon z systemem Android posiada wbudowaną funkcję SOS. Wystarczy, że trzy razy pod rząd wciśniesz przycisk zasilania. To wszystko. Telefon zrobi wtedy automatycznie zdjęcie przednią kamerą i wysyła je razem z komunikatem "SOSO" i lokalizacją z Google Maps do wcześniej ustalonych numerów kontaktowych.

Jeśli pojawi się problem z dokładnym ustaleniem lokalizacji, warto wtedy nakierować aparatem na jakiś konkretny obiekt. To pomoże w określeniu miejsca, w którym się znajduje osoba uległa wypadkowi.

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?

Niestety funkcja SOS nie pojawia się na wszystkich telefonach. Na pewno działa ona na urządzeniach firmy Samsung. Trzeba ją uruchomić w ustawieniach, wpisując nr telefonu, do którego ma być wysłane powiadomienie. Jeśli posiadasz smartfona innej marki warto sprawdzić aplikacje w sklepie Google Play np. SOS Emergency App lub Rodzinne S.O.S.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: TA funkcja w smartfonie może uratować ci życie! Mało osób o niej wie!