Trzech funkcjonariuszy rannych na granicy. Policjant z ciężkimi obrażeniami

i

Autor: Twitter/Polska Policja Trzech funkcjonariuszy rannych na granicy. Policjant z ciężkimi obrażeniami

Trzech funkcjonariuszy rannych na granicy. Policjant z ciężkimi obrażeniami

2021-11-16 15:35

Trzy osoby ranne na granicy z Białorusią. Wśród nich m.in. policjant z poważnymi obrażeniami. To bilans ataku migrantów, którzy we wtorek rano rzucali w stronę polskich służb kamieniami. W jakim stanie są funkcjonariusze?

Aktualizacja, godz. 16.30

W okolicy przejścia granicznego, po stronie białoruskiej służby polskie były atakowane przez 100-osobową grupę migrantów.Trzy osoby zostały ranne - to policjant, żołnierz i funkcjonariuszka Straży Granicznej.

Czytaj także: Trwa atak migrantów na polską granicę. Jeden FUNKCJONARIUSZ POWAŻNIE RANNY! Zabrano go do szpitala

Na początku  do mediów trafiła informacja o rannym policjancie. - W stronę polskich służb rzucane są kamienie, rzucane są również przedmioty - prawdopodobnie granaty hukowe. Z tego co wiem, jeden z policjantów został uderzony kamieniem w twarz, jest udzielana mu pomoc. My tam skierowaliśmy nasze siły, środki. Mamy nadzieję, że sytuacja się uspokoi - informowała rzeczniczka Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska. Wiadomo, że mężczyzna trafił do szpitala w Sokółce, a według wstępnych ustaleń ma pękniętą kość czaszki.

Trzy osoby ranne na granicy

Ranna została także funkcjonariuszka Straży Granicznej z placówki w Kuźnicy. Została uderzona kamieniem, w związkuz tym została przewieziona na SOR, gdzie udzielono jej pomocy medycznej. Wśród rannych jest także żołnierz, który także został trafiony kamieniem w twarz. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo.

Czytaj także: Nielegalni migranci znalezieni w lesie po polskiej stronie granicy. Przeszli 40 kilometrów

Skąd migranci mają broń?

Wiele wskazuje na to, że broń, której używają migranci jest im dostarczana przez białoruskie służby. - Nie przypuszczam, żeby sami przyjechali na Białoruś. Prawdopodobnie otrzymali to od służb białoruskich. Służby białoruskie przyglądają się temu zdarzeniu, nie reagują w żaden sposób. Jak też informowaliśmy, w nocy czynnie, już nawet nie próbując się ukrywać, tną tą zaporę, tą barierę i pomagają w nielegalnym przekroczeniu granicy - dodaje Michalska.

Tymczasem szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow powiedział że "absolutnie nie do zaakceptowania jest zachowanie strony polskiej" wobec imigrantów na granicy z Białorusią i ocenił, że na granicy dochodzi do naruszenia międzynarodowego prawa humanitarnego.

Kto jest ważniejszy w wojsku? Sprawdź, czy odróżniasz kaprala od sierżanta

Pytanie 1 z 10
Jak się nazywa najniższy stopień w wojskach lądowych?
Kuźnica. Migranci próbują sforsować ogrodzenie. Lecą kamienie i butelki
Źródło: Siedmiu policjantów rannych na granicy. Jeden z pękniętą czaszką