Rekordowo upalny czwartek w Polsce!

i

Autor: screen/https://www.imgw.pl/ Wysokie temperatury pozostaną z nami jeszcze przez jakiś czas

Tu w Polsce jest dziś najgoręcej! Temperatura przekroczyła tu 37°C w cieniu! Zobacz gdzie padają rekordy

2022-07-21 15:20

Kórnik w Wielkopolsce to najcieplejsze miejsce w czwartkowe popołudnie w całym kraju. Temperatura wyniosła tu ponad 37°C w cieniu. Blisko własnego rekordu z 2019 roku jest również Legnica. Zobaczcie gdzie jest dziś naprawdę gorąco.

Rekordowy upał w Polsce

Kórnik (37,4°C), Legnica 36,9°C (rekord z lipca 2019 wynosi tu 37,3°C), Dobrogoszcz (36,7°C) i Radzyń (36,5°C) to najwyższe pomiary opublikowane w czwartek (21 lipca) tuż przed godziną 15:00 przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Kórnik najwyższym wynikiem pomiaru w kraju mógł pochwalić się tuż po południu. Już wtedy temperatura przekroczyła tam 37°C. Dziś w ciągu dnia na zachodzie kraju możliwe są burze. Według prognoz do końca dnia może być jeszcze cieplej i najprawdopodobniej czeka nas kolejna tropikalna noc. Co to oznacza?

Tropikalna noc to taka, w której temperatura minimalna wyniosła powyżej 20°C. W nocy ze środy na czwartek było tak na zachodzie i północnym-zachodzie kraju - również nad morzem. Najcieplejszym miejscem w Polsce pozostały Słubice - tam w nocy temperatura spadła nieznacznie poniżej 23°C.

CZYTAJ TAKŻE: Sposób na upały prosto z TikToka! Ten prosty trik pomoże choć trochę się ochłodzić

Wakacje po polsku – tak bawiła się ekipa VOX FM na Podlasiu
Sonda
Czy lubisz upały?