UWAGA! Alerty RCB dla ośmiu województw. IMGW wydało niemal najwyższe ostrzeżenie

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne UWAGA! Alerty RCB dla ośmiu województw. IMGW wydało niemal najwyższe ostrzeżenie

UWAGA! Alerty RCB dotyczące wiatru. IMGW wydało niemal najwyższe ostrzeżenie

2022-02-04 17:24

Bardzo trudna sytuacja pogodowa w znacznej części kraju! Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła SMS-y z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem dla ośmiu województw, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje niemal najwyższe ostrzeżenia. Gdzie sytuacja pogodowa będzie najtrudniejsza? Sprawdź!

Alert RCB! Dla których województw?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła alerty RCB dla ośmiu województw. Chodzi o silny wiatr. - Uwaga! Dziś w nocy i jutro (04/05.02) silny wiatr. Zostań w domu jesli możesz. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie zatrzymuj się pod drzewami - czytamy.

Alerty otrzymują mieszkańcy województw:

  • wielkopolskiego,
  • lubuskiego,
  • kujawsko-pomorskiego,
  • łódzkiego,
  • mazowieckiego,
  • lubelskiego,
  • podlaskiego
  • i dolnośląskiego.

Czytaj także: Koszmar na olimpiadzie: Natalia Czerwonka pokazała, co dostaje do jedzenia!

Ostrzeżenia IMGW

Przed silnym wiatrem ostrzega też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia obowiązują dla niemal całej Polski - bez alertów są wyłącznie okolice Rzeszowa. W niemal całym kraju obowiązują alerty pierwszego stopnia.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu. Dodatkowo prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami zawieje śnieżne ograniczające widzialności do 300 m - czytamy w ostrzeżeniu dla powiatu iławskiego.

Czytaj także: IMGW ostrzega: na drogach będzie ślisko! W weekend może także wiać!

Niemal najwyższe alerty

IMGW wydał też niemal najwyższe alerty dla kilku obszarów! To ostrzeżenia drugiego stopnia, które obwiązują m.in. w okolicy Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Konina, Kalisza, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, południowo-zachodni skręcający na zachodni - czytamy w alercie dla powiatu poznańskiego.

Alerty mogą się zmieniać, dlatego warto śledzić mapę IMGW!

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE

QUIZ. Sobotnia ortografia. Napiszesz to łącznie czy rozdzielnie? Łatwo o kompromitację

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę - wskaż poprawną formę:
Źródło: UWAGA! Alerty RCB dotyczące wiatru. IMGW wydało niemal najwyższe ostrzeżenie