logo fifa katar

i

Autor: Logo FIFA

Walkower czy inny przeciwnik? Co czeka reprezentację Polski po zawieszeniu Rosji?

2022-03-01 14:03

Wydawało się, że FIFA i UEFA pozostaną nieugięte. Jednak po kilkunastu godzinach nacisków z wielu stron zdecydowały się zawiesić reprezentację Rosji i kluby z tego kraju. Dotyczy to wszystkich rozgrywek pod ich egidą. Jest to reakcja na Rosyjską napaść na Ukrainę.

Dla reprezentacji Polski oznacza to przede wszystkim, że mecz Rosja - Polska w półfinale baraży o awans na mundial zostaje odwołany.

"FIFA zawiesiła Rosję! Walka o słuszną sprawę miała sens. Pokazaliśmy, że siła jest w solidarności. Ale spokojnie, bez triumfalizmu. Po prostu zachowaliśmy się tak, jak trzeba. Teraz musimy skupić się na pomaganiu Ukrainie, co jako PZPN będziemy robić. #SolidarniZUkrainą" tak o decyzji napisał na swoim Twitterze Cezary Kulesza - Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Tak Polacy solidaryzują się z Ukrainą

Jakie będą dalsze losy polskiej reprezentacji w barażach? Dziennikarze Sky Sports spekulują, że to właśnie nasze Orły mogą być największym beneficjentem tego wykluczenia. Zdaniem ekspertów wspomnianej redakcji sportowej, Polska mogłaby przejść do finału play-offów z Czechami lub Słowacją. Czy tak się stanie? Prawdopodobnie już niedługo się o tym przekonamy.