Jerzy Owsiak

i

Autor: Senat RP flickr.com Jerzy Owsiak

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022. Kiedy się odbędzie?

2022-01-14 12:05

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Popularna zbiórka Jurka Owsiaka nie zwalnia tempa i po raz kolejny zgromadzi fundusze potrzebne na zakup specjalistycznego sprzętu do polskich szpitali. Kiedy dokładnie odbędzie się 30. Finał WOŚP 2022? Jaki jest tegoroczny cel zbiórki? Sprawdźcie poniżej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku odbędzie się już po raz 30. Rok temu organizacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Padła rekordowa kwota - ponad 210 813 830 zł! Takich pieniędzy nie udało się zebrać od 1993 r., czyli momentu, w którym orkiestra zagrała po raz pierwszy. Jak będzie teraz? I kiedy wolontariusze wyjdą na ulice? Sprawdźcie poniżej najważniejsze informacje na ten temat.

WOŚP 2022. Kiedy odbędzie się 30. finał? 

W kolejnym finale Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 30 stycznia 2022 roku. Tego dnia w całym kraju wolontariusze przeprowadzą jednodniową zbiórkę publiczną. Imprezę organizuje Fundacja Jurka Owsiaka. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także aukcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

Zbliżający się wielkimi krokami 30. finał odbędzie się pod hasłem "Przejrzyj na oczy". Orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. 

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów.

Zakupione zostaną m.in.: 

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci
  • oftalmoskopy do badania dna oka
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki)
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń
  • tomografia dna oka
  • mikroskopy
  • stoły operacyjne

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Źródło: KIEDY FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022? Dla kogo gra WOŚP w tym roku?