Znalazł portfel w punkcie handlowym i skorzystał z okazji. Grozi mu do 2 lat więzienia!

2023-03-16 8:55 D.P
portfel
Autor: pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Znalezione, nie kradzione? Niekoniecznie! Przekonał się o tym 42-letni mieszkaniec gminy Rogowo (woj. kujawsko-pomorskie), którzy przywłaszczył sobie cudzy portfel z dokumentami oraz gotówką. Mężczyzna usłyszał zarzut, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W jednym z punktów handlowych na terenie gminy Rogowo pewna kobieta zgubiła portfel. Gdy wróciła na miejsce szukać swojej własności, już go tam nie było. O zaistniałej sytuacji od razu poinformowała policję. W portfelu znajdowała się gotówka oraz dokumenty.

We wtorek, 14 marca dzielnicowy z Janikowa ustalił osobę, która mogła mieć związek z tym zdarzeniem. Według zdobytych informacji, odpowiadać miał za to 42-letni mieszkaniec gminy Rogowo. Wszystko się potwierdziło tuż po tym, jak w należącym do niego omieszczeniu gospodarczym, znaleziono zgubiony przedmiot.

- Jak się okazało, mężczyzna zdążył już wydać znajdującą się w środku gotówkę. 42-latek usłyszał już zarzuty przywłaszczenia portfela wraz z jego zawartością. Grozi mu kara do 2 lat więzienia – informuje mł. asp. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk, rzecznik prasowy KPP Żnin.

Koloseum - Robert Ruchała

Policja apeluje - jeśli znajdziemy dokumenty lub mienie należące do innej osoby, mamy obowiązek je oddać właścicielowi, przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych albo powiadomić o tym fakcie Policję.

Źródło: Znalazł portfel w punkcie handlowym i skorzystał z okazji. Grozi mu do 2 lat więzienia!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany