rower

i

Autor: pixabay.com

Co w tym sezonie przygotuje dla Lubuszan Europe Direct? Sprawdź!

2021-07-08 7:39

Transgraniczny dialog obywatelski, rajd rowerowy czy lekcje europejskie w terenie. Dzieci, młodzież i dorośli z naszego regionu mogą wziąć udział w wielu projektach Europe Direct.

Luzowanie obostrzeń sanitarnych w Lubuskiem pozwoli na powrót do corocznych akcji, które organizuje lokalny Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. Eventy na lato i przyszły rok szkolny są już w przygotowaniu.

Na pewno chcemy zorganizować transgraniczny dialog obywatelski, na pewno będzie też rajd rowerowy. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować - ale to już jak dzieciaki wrócą do szkół - lekcje europejskie w terenie, które uzupełniają ofertę edukacyjną o tę edukację z zakresu integracji europejskiej

- mówi Monika Kujawska-Marszałek z Europe Direct Zielona Góra.

Lubuskie dzieci i młodzież będą też miały okazję odwiedzić inne państwa i poznać życie naszych sąsiadów.

Żeby w praktyce pokazać dzieciom i młodzieży, co oznacza na przykład brak granic czy możliwość płatności w innej walucie oraz jak wyglądają miasta np. u naszych sąsiadów. Daje to też dzieciom możliwość skorzystania ze swoich umiejętności językowych, także to są takie lekcje w praktyce

- dodaje Kujawska-Marszałek.

Europe Direct corocznie organizuje też m.in. warsztaty z obsługi komputera dla seniorów. Działania naszego Punktu Informacji Europejskiej możecie śledzić na Facebookowym profilu, a tam często pojawiają się konkursy z nagrodami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: [email protected] !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Co w tym sezonie przygotuje dla Lubuszan Europe Direct? Sprawdź!