Lato Muz Wszelakich

i

Autor: ZOK

Sierpień zaczynamy z przytupem - Lato Muz Wszelakich

2021-08-02 10:30

Zaczął się kolejny wakacyjny miesiąc, a organizatorzy kulturalnych wydarzeń w Zielonej Górze nie zwalniają tempa. Sprawdź, co dzieje się u nas w tym tygodniu.

Lato Muz Wszelakich to prawie 130 imprez, które współorganizuje 20 lubuskich instytucji. Przez cały lipiec zielonogórzanie w różnym wieku mogli cieszyć się koncertami, warsztatami o różnorodnej tematyce, spektaklami czy spotkaniami atorskimi z pisarzami. W sierpniu organizatorzy odkrywają kolejne karty - w tym miesiącu zaczynają się m.in. Wieczory u Luteranów.

W poniedziałek 2 sierpnia swoje kroki powinniśmy skierować do Pałacu w Starym Kisielinie. Tam całodzienny plener rzeźbiarski. Od 10:00 do 17:00 tworzyć będą Bogumiła Caniboł, Ireneusz Caniboł, Marcin Lichosyt i Dominik Staśko. Artyści będą dostępni codziennie aż do piątku.

Jedna z ciekawszych inicjatyw Lata Muz Wszelakich to seria spacerów z przewodnikiem pod hasłem "Nie nudzę się latem". Tym razem Ewa Ogiołda zaprasza w środę 4 sierpnia na dwugodzinną trasę zatytułowaną "Zielona Góra dla rodzin z dziećmi". Zbiórka o 16:45 na pl. Bohaterów.

W czwartek 5 sierpnia oprócz wspomnianego pleneru rzeźbiarskiego w Pałacu w Starym Kisielinie można liczyć na warsztaty taneczne polsko-słowackie w ramach Akademii Tradycji. Start o 11:00. Z kolei o 18:00 w bibliotece Norwida odbędzie się kolejne spotkanie autorskie z serii "Z książką na leżaku". Zielonogórskich czytelników odwiedzi Danuta Newelska. A recital Tomasza Wachnowskiego w ramach cyklu "W Zielone(j) gramy" na placu przed Filharmonią Zielonogórską o 19:00.

"Bajki, bajdy, banialuki" będą miały kolejną odsłonę w piątek 6 sierpnia o 11:00. Tym razem dzieciaki obejrzą w Ogrodzie Botanicznym UZ spektakl pod tytułem "Przypadki doktora Bonifacego Trąbki" w wykonaniu Teatru A+A z Wrocławia. A o 21:00 kino letnie w Pałacu w Starym Kisielinie i film "Zwyczajna przysługa".

Na wydarzenia w ramach Lata Muz Wszelakich obowiązuje wstęp wolny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: [email protected] !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Źródło: Sierpień zaczynamy z przytupem - Lato Muz Wszelakich