Trwa głosowanie w ogólnopolskim Rankingu LGBTQ+

2021-04-27 8:38 Klaudia Pieszczyńska
lgbt
Autor: pixabay.com

To pierwszy taki ranking w województwie lubuskim! Szkoły z regionu biorą udział w ogólnopolskim rankingu, w którym kryterium jest otwartość wobec uczennic i uczniów LGBTQ+. Ankietę można wypełnić online na stronie maparownosci.pl. Więcej w artykule.

Trwa głosowanie w ogólnopolskim rankingu, gdzie liczy się otwartość wobec uczennic i uczniów LGBTQ+. Ranking dotyczy szkół średnich z całej Polski. Biorą w nim udział również placówki z Zielonej Góry. 

Różowe skrzyneczki w Zielonej Górze

Wystarczy wejść, wypełnić ankietę, odpowiedzieć na 17 pytań i zapisać swoją odpowiedź. Miejmy świadomość, że według ogólnopolskich statystyk, niemal 70% młodzieży LGBTQ+ przynajmniej raz doświadczyło myśli samobójczych. 

Mówi Dominik Kuc, pomysłodawca rankingu. Szkoły, które zdobędą najlepsze noty, otrzymają dyplomy.

Ranking będzie stanowić drogowskaz dla kandydatek i kandydatów, którzy dopiero udają się do szkół. 10 najlepszych szkół otrzyma dyplomy. 

Dodaje Kuc. Wyniki rankingu zostaną ogłoszone na początku czerwca. Ankietę można wypełniać do 23 maja.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Trwa głosowanie w ogólnopolskim Rankingu LGBTQ+
Nasi Partnerzy polecają