W Żarach powstała jadłodzielnia - to miejsce dla każdego

2021-03-10 8:02 Klaudia Pieszczyńska

Nie wyrzucaj jedzenia - dziel się nim z innymi! W Żarach powstała jadłodzielnia. Są to duże lodówki w specjalnie oznaczonej szafie, z których można korzystać przez 24 h na dobę. Można w nich umieszczać warzywa czy owoce, ale również gotowe posiłki. Więcej w artykule.

W Żarach stanęła jadłodzielnia. W obszernej, specjalnie oznaczonej szafie znajdują się lodówki, które każdego dnia zapełniają się jedzeniem. 

Sauna na Dzikiej Ochli ponownie otwarta

Jadłodzielnia jest miejscem dla każdego. Nie ma służyć tylko osobom ubogim, ale wszystkim. Chcemy, żeby każdy z nas nauczył się dzielić i nie marnować jedzenia. 

Mówi Dagmara Boczkowska, jedna z inicjatorek powstania jadłodzielni. Gotowe posiłki powinny być szczelnie zamknięte, np. w słoikach, a także odpowiednio podpisane.

Wszystkie posiłki muszą być podpisane, co to jest, kiedy zostało przyrządzone. Chciałabym też uczulić ludzi na to, że jadłodzielnia nie jest śmietnikiem. Nie wrzucajmy tam niczego, czego sami nie chcielibyśmy jeść. 

Dodaje Boczkowska. Jadłodzielnia znajduje się przy dużym parkingu koło starostwa w Żarach. Jej powstanie jest inicjatywą stowarzyszenia "Pomagamy, bo kochamy".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]