Gorzów: Poranek

i

Autor: KA/FB Stoją ! Gorzów

Gorzów: Deszczowo w pierwszy poniedziałek roku

2022-01-03 7:04

Niskie ciśnienie, deszcz i powrót do pracy - pierwszy poniedziałek 2022 roku nie mógł być bardziej udany. Na drogach dzisiaj bez większych incydentów, działo się za to weekend.

Jak to przy sylwestrze, w weekend mieliśmy kilka ciekawych incydentów na drogach. Wczoraj (02.01) chwilę po 12 osobówka przebiła się przez barierki na rondzie świętego Jerzego i wylądowała na trawniku. Autem jechały dwie osoby, które były pod wpływem alkoholu. Policja teraz ustala, kto był kierowcą.

Także wczoraj w Warcie przy Starym Polichnie znaleziono osobówkę. W odnalezionym pojeździe nikogo nie było. Okazało się, że to samochód skradziony dzień wcześniej, jak wynika z informacji podanej na jednej z grup facebookowych poświęconych ruchowi samochodowemu w Gorzowie i okolicach. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

ESKA XD #039 - TIKTOK TRENDY 2022, STRANGER THINGS 4, RAJSKIE WAKACJE BEZ ŚNIEGU

Kierowcy, pamiętajcie, że od 1 stycznia wszedł w życie nowy taryfikator mandatów. Po zmianach sąd będzie mógł chociażby wystawić grzywnę do 30 tysięcy złotych za jazdę po pijaku, czy też za skrajnie niestosowanie się do limitów prędkości. Do tej pory było to 5 tysięcy złotych.

Sporo zapłacą także właściciele pojazdu, którzy nie ujawnią sprawcy przekroczenia prędkości w chwili popełnienia wykroczenia. To będzie groziło mandatem do aż 8 tysięcy złotych! No aż boli, jak się czyta, ale może co niektórych to przekona do jednak nie łamania przepisów. Wyjdzie w praniu.

Swobodnie kierowcy jeżdżą już Olimpijską. Świeżutka nawierzchnia leży od ronda Myśliborskiego do alei 11 listopada. Pozostały jeszcze formalności, takie jak namalowanie pasów, czy poprawki w oznakowaniu. Więcej poniżej:

Pogoda jaka jest, każdy widzi. Na szczęście do 9 najgorsze opady mają być już za nami. Przez cały dzień mogą jednak w Gorzowie występować przelotne mżawki. Ciśnienie dzisiaj poniżej normy. Popołudniu może wyjdzie słońce, które choć trochę umiliłoby ten dzień. Teraz 7 stopni na termometrach, w ciągu dnia do 9.

QUIZ. Sławne WPADKI polskich gwiazd! To przeszło do historii telewizji. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 9
Komu podczas rozdania Wiktorów bluzka zsunęła się z biustu, odsłaniając plastry, które miały ją utrzymać na miejscu?
Źródło: Gorzów: Deszczowo w pierwszy poniedziałek roku