Gorzów: BO 23

i

Autor: UM Gorzów Wielkopolski

Gorzów: Nowe zasady w Budżecie Obywatelskim

2021-12-28 13:24

Nowy rok oznacza nowe zasady. Od 10 stycznia będzie można już zgłaszać propozycje do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Jest kilka dużych różnic w porównaniu z dotychczasowymi.

Nie będzie chociażby możliwości łączenia zadań ogólnomiejskich w pakiety. Taka opcja pozostaje za to w przypadku kategorii rejonowych i oświatowych. Samo rozpatrywanie będzie wyglądało podobnie, jak w poprzednich latach. Mówi Wiesław Ciepiela z urzędu miasta:

#EskaROCKLive! - Małgorzata Ostrowska (ZAPOWIEDŹ)

Zgłoszenia do Budżetu to pierwszy krok. Później następują kolejne. Omawianie projektów, opiniowanie projektów, następnie publikowany jest wykaz zadań ocenionych pozytywnie i negatywnie, aż w końcu następuje głosowanie. Wszystko to precyzyjnie jest opisane na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Projekty do budżetu obywatelskiego będzie można zgłaszać do 10 lutego. Od ewentualnej decyzji negatywnej będzie można się odwołać, trzeba się jednak liczyć z tym, że cała komunikacja z urzędnikami znajdzie się w Biuletynie Informacji Publicznej. Sam projekt musi także spełniać kilka warunków. Więcej na stronie magistratu.

QUIZ. Ludzie boją się nawet kolorów i liczb! Czy umiesz rozpoznać fobie?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Klaustrofobia to lęk przed...
Źródło: Gorzów: Nowe zasady w Budżecie Obywatelskim