Gorzów: szpital

i

Autor: WSzW w Gorzowie Przygotowania do zabiegu.

Gorzów: Operacja jak z filmu SF

2022-02-02 16:25

Gorzowscy lekarze wykonali zabieg wszczepienia stentograftu. Wykorzystali przy tym trójwymiarową wizualizację narządów wewnętrznych pacjenta i gogle do VR. Operacja trwała zaledwie 40 minut.

Wirtualna rzeczywistość pomaga gorzowskim lekarzom. W szpitalu przy Dekerta wykonano zabieg wszczepienia stentograftu za pomocą metody holograficznej i zastosowaniu gogli VR. Operowany był 75-letni mężczyzna z tętniakiem, który w każdej chwili mógł pęknąć. Zagrożenie dla pacjenta było duże. Wszczepiono mu stentograft, czyli niewielką „sprężynkę”, która od wewnątrz rozpręża naczynie krwionośne.

Gorzów: szpital

i

Autor: WSzW w Gorzowie

Dzięki wykorzystaniu trójwymiarowej wizualizacji narządów wewnętrznych udało się to zrobić precyzyjnie i szybko - zabieg trwał 40 minut. Lekarz korzystał przy tym z gogli VR, podobnych do tych, których używają gracze. Ponieważ operacja trwała krótko pacjent stracił mniej krwi.

To już kolejny zabieg w gorzowskim szpitalu, gdzie wykorzystywany jest trójwymiarowy hologram. W listopadzie ubiegłego roku korzystano z tej technologii przy operacji wieloodłamowego złamania miednicy.

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?
Źródło: Gorzów: Operacja jak z filmu SF