Gorzów: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków

2021-12-24 13:26 K.Bar
Gorzów: Policja
Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Lepiej dojechać godzinę później, niż zginąć 30 lat za wcześnie - ostrzega Marcin Maludy. Rzecznik lubuskiej policji ma oczywiście na myśli bezpieczeństwo na drogach.

Należy zawsze pamiętać, żeby dostosować się do aktualnych warunków drogowych. Zima w Polsce, więc i w Gorzowie, ostatnimi czasy bywa chimeryczna. Rano możemy jeździć w śniegu, aby wieczorem mieć czarne, ładne drogi, a następnego poranka gołoledź. Nie można popadać w rutynę, wyjaśnia policjant:

Alicja, Antastazja Maciąg i AniKa z gorącymi życzeniami na święta dla ESKA.pl!

Nie można korzystać z takiej sztampy, że na przykład od połowy grudnia przekładamy wajchę na warunki zimowe, aż do końca lutego lub marca. Właściwie trzeba codziennie obserwować, jak krystalizuje się pogoda na drogach.

Dodaje też, że wciąż najczęstszą przyczyną śmierci na drogach jest nadmierna prędkość. Warto pamiętać, że jeżeli na drogach panują złe warunki: jest gołoledź, bądź na jezdni leży śnieg, to nie można pędzić maksymalną dopuszczalną szybkością. Należy zwolnić, żeby mieć pełną kontrolę nad pojazdem.

QUIZ. Świąteczny quiz sportowy

Pytanie 1 z 10
Dla prawdziwych fanów sportu to będzie banał. Która z tych lig gra w "Boxing Day", czyli drugi dzień świąt (26 grudnia)?
Źródło: Gorzów: Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany