Gorzów: Przetarg na centrum przesiadkowe ogłoszony

2021-09-01 16:45 sg
Przetarg na centrum przesiadkowe ma zostać ogłoszony do marca
Autor: materiały UM w Gorzowie Tak ma wyglądać centrum przesiadkowe.

Jak znajdzie się chętna firma za dwa lata przy dworcu PKP powstanie centrum przesiadkowe. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na przebudowę ul. Dworcowej wraz w torowiskiem tramwajowym i budowę węzła przesiadkowego.

Kto zbuduje centrum przesiadkowe? Gorzowski magistrat​ ogłosił przetarg na przebudowę ul. Dworcowej wraz z torowiskiem i siecią trakcyjną. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do placu przed dworcem PKP. Powstanie tam centrum przesiadkowe czyli wybudowany zostanie nowy dworzec autobusowy. O odjazdach informować będą elektroniczne tablice. Teren zostanie objęty monitoringiem wizyjnym. Przy okazji przebudowane zostaną ulice Składowa i Jancarza, wraz z sieciami kanalizacyjnymi i energetycznymi, które się tam znajdują.

Nie będzie to wielkie centrum przesiadkowe, jakie kiedyś było planowane z galerią handlową. Będzie to miejsce, gdzie wszelkie środki komunikacji, autobusy, busy, wszyscy przewoźnicy komercyjni będą mogli wjechać w jedno miejsce. Pasażerowie będą mogli przesiąść się z kolei do autobusu MZK czy taksówki - z mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Gorzów centrum przesiadkowe
Autor: Materiały prasowe Urzędu Miasta Gorzowa. To ma być bardzo nowoczesny obiekt.

Na oferty firm gorzowski magistrat czeka do 4 października. Prace mają trwać dwa lata. Miasto chce na ten cel wydać 19 milionów złotych. Szczegóły w BiP- ie.

Jak oni odeszli z M jak miłość? Wynik poniżej 6/11 to dla fana wstyd!

Pytanie 1 z 11
Hanka wjechała w kartony bo...
Metamorfozy aktorów M jak miłość. Małgorzata Kożuchowska - Hanka Mostowiak
Źródło: Gorzów: Przetarg na centrum przesiadkowe ogłoszony