Gorzów: Radny Synowiec przeciwko Grand Prix

2021-09-23 14:20 K.Bar
Gorzów: Ratusz
Autor: kb W Urzędzie Miasta w przyszłą środę zapadną decyzje, co do cyklu GP w Gorzowie.

Radni nie będą mówić jednym głosem w sprawie Grand Prix. To już przesądzone, na pewno przeciwko prezydenckiemu projektowi uchwały będzie klub radnych Kocham Gorzów.

Przypomnijmy, że chodzi o kwotę ponad 10 milionów złotych, za którą zawody miałyby być organizowane w latach 2022-2025. Jerzy Synowiec, radny klubu Kocham Gorzów, jest oburzony pomysłem i uważa, że jest to marnotrawienie publicznych pieniędzy:

Oczywiście będę przeciwko, ponieważ jeżeli Radni zagłosują za przyznaniem klubowi ponad 10 milionów złotych, to moim zdaniem będzie to rażąca, wręcz kryminalna niegospodarność. Te pieniądze można przeznaczyć na inne, ważniejsze cele.

Miejski rajca dodał także, że według jego wiedzy Miasto nie posiada żadnych badań, z których wynikałoby jaki wpływ na promocję Gorzowa miały turnieje organizowane w poprzednich latach. O komentarz poprosiliśmy Wiesława Ciepielę, rzecznika Urzędu Miasta, jednak na ten moment nie chciał on sprawy szerzej komentować. Poinformował nas, że cała argumentacja będzie zaprezentowana w trakcie posiedzenia Rady Miasta. Do tematu będziemy jeszcze wracać.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Języki urzędowe na świecie. 10/15 to świetny wynik!

Pytanie 1 z 15
Jaki jest język urzędowy w Bangladeszu?
Źródło: Gorzów: Radny Synowiec przeciwko Grand Prix