Gorzów: Ratownicy medyczni nadal bez propozycji i rozwiązań, a czas ucieka...

2021-09-17 16:33 kły
gorzów szpital karetka 1
Autor: Fragles/ archiwum Taki widok już niedługo może być rzadki.

Pierwszeństwo ma minister zdrowia. Nadal nie wiadomo kiedy i czy w ogóle odbędzie się odwołane spotkanie załóg karetek z wojewodą lubuskim. Sytuacja w gorzowskim pogotowiu wygląda fatalnie. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia od października żadna karetka nie wyjedzie po chorego.

We wtorek (14.09) minister zdrowia rozmawiał z przedstawicielami ratowników. Niestety nie padły żadne rozwiązania, zaplanowano kolejne spotkanie. Z tego powodu swoje rozmowy odwołał wojewoda, który miał przedstawić propozycję nowej stawki, ustalonej przez ministra. W sprawie prawie nic nie ruszyło.

gorzów szpital karetka 2
Autor: AndzrejRmebowski/pixabay.com Seniorka nie mogła wyczołgać się z rowu. Pomógł jej dopiero policjant w cywilu

Jak pisze na facebooku Lubuskie Porozumienie Ratowników Medycznych- wypowiedzenia nadal są w mocy i oznaczają, że od nowego miesiąca z bazy może nie wyjechać żadna karetka z Gorzowa, Witnicy i Kostrzyna. Bez pogotowia można żyć, ale bardzo krótko- kończy się wpis.

Do końca września zostało niewiele dni. Decyzje powinny zapaść jak najszybciej. 41 gorzowskich ratowników medycznych, przypomnijmy, w sierpniu złożyło wypowiedzenia z pracy. Domagają się podwyżki.

Poradnik Zdrowie: kaszel - rodzaje, przyczyny, leczenie

QUIZ. Co oznaczają te skróty?

Pytanie 1 z 10
Co oznacza skrót PKP?
Źródło: Gorzów: Ratownicy medyczni nadal bez propozycji i rozwiązań, a czas ucieka...