gorzów pobicie hania

i

Autor: materiały Lubuska Policja Kamil K. podczas zatrzymania w 2017 roku.

Gorzów: Trzy lata spędzi w więzieniu za pobicie dziecka

2021-10-20 12:10

Po czterech latach wyrokiem prawomocnym zakończyła się głośna sprawa Hani z osiedla Słonecznego w Gorzowie. Najpierw sąd uniewinnił Kamila K., potem, po dowołaniach, skazał go na więzienie. Groziło mu maksymalnie 10 lat.

Pod koniec września gorzowski sąd podtrzymał wyrok wobec Kamila K., który znęcał się psychicznie i fizycznie nad 2-letnią córką swojej konkubiny. Wymierzono mu karę 3 lat i 4 miesięcy więzienia.

W styczniu ubiegłego roku sąd uniewinnił 30-latka, twierdząc, że nie sposób ustalić jak i kiedy powstały obrażenia u dziecka. Prokuratura odwołała się od wyroku i w czerwcu sąd uznał go winnym. Wtedy apelację złożył jego obrońca, ale decyzja nie została zmieniona.

- Kamil K. szarpał, bił po głowie i brzuszku, potrząsał, popychał i wyzwał słowami wulgarnymi. W wyniku czego spowodował u dziewczynki różne urazy, z których najpoważniejsze to stłuczenie płuc i obrażenia mózgowe - mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik gorzowskiego sądu.

Do tych ostatnich obrażeń doszło właśnie 29 marca 2017 roku. Wtedy Hania trafiła do szpitala, a lekarze zgłosili sprawę policji. Kamil K. ma do odsiadki 3 lata, bo prawie cztery miesiące spędził w areszcie.

Ścigali się, kto...będzie najwolniejszy. To jedna z atrakcji I Zlotu Pojazdów FSC i PRL, który odbył się w Lublinie.

QUIZ. Fantazja polskich tłumaczy. Te filmy nazywały się zupełnie inaczej! Zgadniesz jak?

Pytanie 1 z 10
Na początek klasyka. Tłumacz nie przewidział, że będą kolejne części, które niekoniecznie odbywać się będą w szklanym wieżowcu. Tymczasem oryginalnie "Szklana pułapka" to:
Źródło: Gorzów: Trzy lata spędzi w więzieniu za pobicie dziecka