gorzów szpital

i

Autor: Materiały Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie

Gorzów: Walka o kardiochirurgię trwa. Radni jednogłośnie za

2022-01-27 15:11

Stanowisko przyjęte przez Radę Miasta nie ma mocy sprawczej, to symboliczne wsparcie dla starań lecznicy. Czy to przekona decydentów? Dane przytoczone podczas dyskusji radnych pokazują, że oddział kardiochirurgi w Gorzowie jest potrzebny.

Są specjaliści, są środki, a teraz jest jeszcze poparcie rady miasta. Czy to przekona ministerstwo do finansowania kardiochirurgii w Gorzowie? Szpital o kontrakt z NFZ zabiega od półtora roku. Bez skutku, ponieważ zdaniem resortu zdrowia w Lubuskiem wystarczy ośrodek w Nowej Soli. Nie zgadza się z tym Robert Surowiec, radny i wiceprezes szpitala. Przypomina, że podobnie mówiono o bazie śmigłowca ratunkowego i badaniach PET:

Jak nie mieliśmy PET-a to NFZ kontraktował 40 badań PET w miesiącu i wydawało się, że to bardzo dużo. Po trzech latach wykonujemy 160 badań w miesiącu. Jeśli jest dostęp do leczenia, to pacjenci są – mówi Surowiec.

Gorzów: radni

i

Autor: SG Radni zgodzili się na likwidację SP nr 7. (fot. archiwum).

Radny przytoczył także dane z ministerstwa zdrowia. Średnia łóżek kardiochirurgicznych w Polsce to niecałe trzy na 100 tys. mieszkańców, a w Lubuskiem- 1,5. W Polsce średnio wykonuje się 82 zabiegi na 100 tys. mieszkańców, a w Gorzowie zaledwie 20. Przypomnijmy: na środowej (26.01) sesji radni jednogłośnie poparli starania gorzowskiej lecznicy.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Źródło: Gorzów: Walka o kardiochirurgię trwa. Radni jednogłośnie za