Drzewa

i

Autor: fot. David Mark/Pixabay

Gorzów: Więcej drzew w centrum

2022-02-03 12:45

Gorzowskie centrum znów się zazieleni. 320 tysięcy złotych​ na nowe drzewa wyda gorzowski magistrat. To inicjatywa radnych z klubu Kocham Gorzów.

W ubiegłym roku do Budżetu Obywatelskiego zgłoszono projekt nasadzeń na 600 tysięcy złotych. Nie uzyskał on wystarczającego poparcia, ale radna Marta Bejnar - Bejnarowicz nie dała za wygraną. Zwróciła się do prezydenta o znalezienie w budżecie miasta środków na nowe drzewa. Choć w mniejszej kwocie niż zakładał projekt, to jednak nieco ponad 300 tysięcy udało się wygospodarować.

Mając takiego asa w rękawie, ze prezydent jednak chce , żeby było duże poparcie dla budżetu to udało nam się wyegzekwować od prezydenta, żeby 300 tysięcy przeznaczyć na nasadzenia. Bedzie może połowa z tego co było w projekcie. Natomiast projekt zakłada odtworzenie starych zadrzewień  w centrum miasta. Mówi Marta Bejnar - Bejnarowicz gorzowska radna.

160 drzew ma pojawić się, jeszcze w tym roku, w okolicy Starego Rynku i na ulicach należących do tak zwanego Nowego Miasta.

Quiz. Czwartkowy test z geografii. Ekstremalnie trudny sprawdzian ze stolic. Nawet 7/15 będzie sukcesem!

Pytanie 1 z 15
Stolicą Kanady jest:
Poradnik Zdrowie: zgaga
Źródło: Gorzów: Więcej drzew w centrum