Gorzów: matejki

i

Autor: SG

Gorzów: Wnioski są sprawdzane, poprawiane, wkrótce będą oceniane

2022-02-17 8:07

Urzędnicy zajęli się wnioskami, jakie gorzowianie złożyli do Budżetu Obywatelskiego 2023. Sprawdzane jest: czy wszystkie pola są wypełniane, czy niczego nie brakuje. Na uzupełnienie wniosków mieszkańcy mają tydzień czasu.

Najczęściej brakuje podpisów, ale można to jeszcze poprawić. Gorzowscy urzędnicy wzięli w swoje ręce wnioski złożone do budżetu obywatelskiego. Teraz są wprowadzane do systemu i wstępnie sprawdzane. Najczęściej problemy są z podpisami poparcia.​ Mieszkańcy mają tydzień na uzupełnienie braków. Po tym wnioski przejdą ocenę formalną i najważniejszą - merytoryczną.

Przechodzimy wtedy do prac szerokiego zespołu opiniującego i tam każdy projekt jest omawiany, odczytywany, oceniany merytorycznie. Jeśli wszystko jest w porządku, to przechodzi do kolejnego etapu - mówi Anna Bonus Mackiewicz, dyrektor biura konsultacji społecznych i rewitalizacji.

Listę pozytywnie i negatywnie ocenionych wniosków powinniśmy poznać po 22 kwietnia. Spotkania dyskusyjne w rejonach zaplanowano na maj-czerwiec. Ogłoszenie wyników Budżetu Obywatelskiego 2023 pod koniec września.

Przypomnijmy: gorzowianie zgłosili 140 wniosków.

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?
Źródło: Gorzów: Wnioski są sprawdzane, poprawiane, wkrótce będą oceniane