Gorzów: Poranek

i

Autor: kb

Gorzów: Zaczyna się remont Trasy Nadwarciańskiej, dzisiaj bez deszczu

2021-10-27 7:34

Informacja dnia: zaczyna się remont Trasy Nadwarciańskiej. Ważne, żebyście o tym pamiętali, może uda się uniknąć paraliżu na gorzowskich drogach. W każdą ze stron będzie można przejechać, ale na pewno wolniej niż standardowo.

Na Trasę Nadwarciańską drogowcy już weszli, żeby jeszcze przed Wszystkich Świętych sfrezować nawierzchnię. Prace nie będą prowadzone równolegle z Kasprzaka więc może ten tydzień bądź dwa, bo tyle ma potrwać inwestycja przy dobrej pogodzie, jakoś przetrwamy. w ubiegłym tygodniu zaczął się remont ulicy Batalionu Zośka. Ważną informacją jest to, że na pierwszym etapie prac jest zakaz parkowania po lewej stronie.

Już od piątku zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Chrobrego - Wybickiego - Jagiełły. Ruch z Jagiełły do Wybickiego i w drugą stronę będzie przekierowany na pasy ze świeżo wylaną nawierzchnią. Drogowcy zajmą się teraz tymi, którymi jeździliśmy do tej pory. Chrobrego wciąż nie pojedziemy od Wybickiego do Mostu Staromiejskiego, poza pasem dojazdowym do Pocztowej. Nie skręcimy też w lewo z Jagiełły od Chrobrego w Dąbrowskiego. Będzie trzeba zawracać pod "białym kościółkiem". Będę przypominał.

Drogowcy znów pojawili się na Kombatantów. Prace wykonuje firma Eurovia na 250 metrowym fragmencie od Grota-Roweckiego do Bora-Komorowskiego. Wszystko teoretycznie powinno potrwać do połowy listopada. Największe utrudnienia dla kierowców pojawią się na ostatnim etapie prac, kiedy będzie powstawało rondo na skrzyżowaniu Kombatantów z Szarych Szeregów.

Pamiętajcie też o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym. Jak dowiedziałem się w gorzowskim magistracie, cała szerokość jezdni ma być udostępniona na Wszystkich Świętych. Zamknięty jest również fragment Teatralnej pomiędzy Ogrodową a Szpitalną, a wykonawca kończy inwestycję na Okólnej. Na dniach będzie można już tam przejechać.

Dawid Kwiatkowski i jego hity w nieznanych wersjach. Gorący koncert w ESKA Live!

Pogoda dzisiaj dosyć monotonna. Cały dzień bez słońca, bez opadów i dosyć ciepło jak na tę porę roku. Od rana w okolicach 10 stopni, w ciągu dnia dobije jeszcze do 14. Ciśnienie w normie. Trochę powieje wczesnym popołudniem, ale nie będzie to porównywalne z tym, co się działo w ubiegły czwartek. Swoją drogą całkiem ładna pogoda zapowiada się na długi weekend.

Mydełko Fa i inne szlagiery. Pamiętasz Galę Piosenki Chodnikowej? QUIZ

Pytanie 1 z 9
Na początek coś łatwego. Gala Piosenki Chodnikowej odbyła się w...
Źródło: Gorzów: Zaczyna się remont Trasy Nadwarciańskiej, dzisiaj bez deszczu