gorzów puszkin ukraina 1

i

Autor: materiały I LO/facebook.com Te miejsca czekają na uchodźców.

I LO w Gorzowie gotowe na uchodźców z Ukrainy. Pomóc mogą mieszkańcy!

2022-03-11 18:20

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice zaangażowali się w pomoc ofiarom wojny, uciekającym przed rosyjskim okupantem. Udostępnili miejsce, w którym Ukraińcy mogą się czuć bezpieczni i zaopiekowani.

W sali gimnastycznej liceum przy Puszkina powstał punkt przejściowy dla uciekających przed brutalną wojną. Pomieści on kilkaset osób. Szkołę wybrano ze względu na dużą salę, dobrą bazę i sanitariaty. Jak przekazał Mariusz Biniewski, dyrektor szkoły- we współpracy z magistratem przygotowano 250 miejsc. Łóżka są rozstawione, każde z kompletem pościeli. 

Zaangażowanie szkoły w pełni popierają uczniowie, choć musieli zrezygnować z pewnych rzeczy.

- Nasza szkoła dobrze podeszła do sprawy i mocno się zaangażowała. Uchodźcy nie mają się gdzie podziać, a jest ich bardzo dużo. Trzeba pomagać, choć wymagało to poświęcenia hali, na której miały się odbyć derby czy próby poloneza. To dobre rozwiązanie, bo każda pomoc w tym momencie ma znaczenie - uważają uczniowie I LO.

gorzów puszkin ukraina 2

i

Autor: archiwum redakcji I LO mieści się przy ul. Puszkina w Gorzowie.

Uchodźcom pomagać będą wolontariusze, którymi zostają nauczyciele oraz uczniowie. Jak twierdzą młodzi gorzowianie - to wyjątkowa sytuacja i każda para rąk przyda się. Sami zapewniają, że jeżeli tylko będą w stanie - na pewno pomogą. W szkole powstaje lista wolontariacka, na podstawie której zorganizowane zostaną dyżury. Pociągi ze wschodu przyjeżdżają bowiem do Gorzowa w wieczornych i nocnych godzinach.

W I LO prowadzona jest także zbiórka. Potrzebne są środki higieny- szampony, kremy, podpaski, pieluchy a także poduszki, bielizna osobista, artykuły spożywcze dla dzieci oraz leki przeciwbólowe. Dokładana lista potrzebnych produktów znajduje się na stronie i facebooku I LO. Podarki można przynosić do godz. 22.

Mateusz Borek szczerze o wojnie w Ukrainie i braciach Kliczko

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?
Źródło: I LO w Gorzowie gotowe na uchodźców z Ukrainy. Pomóc mogą mieszkańcy!