Szalony rajd ulicami Sulęcina i rozbite auto! Pięć zarzutów dla kierowcy

2021-02-03 12:28 kły
sulęcin policja pościg
Autor: materiały Lubuska Policja Pościg zakończył się po kilkunastu kilometrach.

42-latek prawie potrącił policjanta. Za niebezpieczne zachowanie na drodze grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Do mrożących krew w żyłach scen doszło z soboty na niedzielę (30/31.01). Kierowca ma sporo za uszami.

Uwagę patrolu policjantów zwróciło osobowe audi, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił w boczną drogę. Ruszyli za autem, by je zatrzymać do kontroli. Nadali sygnały świetlne i dźwiękowe, ale kierujący audi nie reagował. Usiłował zgubić mundurowych jadąc drogami gruntowymi. Gdy to nie przyniosło skutku, skierował się w stronę Torzymia. Tam czekała na niego policyjna blokada.

Ścigany był tak zdesperowany, że prawie potrącił jednego z funkcjonariuszy, który musiał odskoczyć. Po kilku kilometrach wjechał w las i tam na ośnieżonej drodze stracił panowanie nad kierownicą i rozbił pojazd. Mężczyzna chciał jeszcze uruchomić auto, ale nic z tego nie wyszło. Trafił w ręce mundurowych.

gorzów policja kajdanki
Autor: materiały Lubuska Policja 42-latek stanie przed sądem.

Zatrzymany to 42-latek z bogatą kryminalną przeszłością. Nie chciał poddać się kontroli, bo był pod wpływem alkoholu i miał przy sobie amfetaminę. Poza tym odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za narażenie funkcjonariusza na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Jeleniewo (woj. podlaskie). Uzbrojeni w noże napastnicy napadli na stację paliw. Policjanci poszukują sprawców

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?