pyton

i

Autor: Pixaby Zdjęcie poglądowe

PYTON grasuje w Katowicach. Trwają poszukiwania gada. Urząd miasta prosi o pomoc!

2021-07-15 11:51

Na jednym z osiedli w Katowicach znaleziono wylinkę węża. Okazało się, że należy ona do pytona dywanowego. Gatunek ten osiąga nawet 2 metry długości. W mieście trwają jego poszukiwania. - Zwierzę nie uciekło z żadnej zarejestrowanej hodowli - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Katowice.

Katowice: pyton dywanowy grasuje w mieście

Informacja o pojawieniu się pytona dywanowego w Katowicach pojawiła się w środę, 14 lipca 2021. Opublikowana została na oficjalnym profilu miasta na Facebooku.

Informujemy, że dziś (14 lipca) w godzinach porannych, w okolicach budynku przy ul. Piastów 9 w Katowicach (Os. Tysiąclecia) znaleziona została wylinka pytona dywanowego. Gatunek dorasta do ok. 2 m długości, nie jest wężem jadowitym lub duszącym. Poluje głównie na myszy i szczury - czytamy w komunikacie.

Raport z anteny 15.07, godz.10

Urzędnicy podkreślają również, że pyton nie uciekł z żadnej zarejestrowanej hodowli. W przypadku zauważenia węża świadkowie proszeni są o kontakt ze Strażą Miejską w Katowicach (tel. 986 lub 32 3599 530). Na miejscu musi pojawić się specjalistyczny podmiot, który schwyta pytona i zapewni mu bezpieczeństwo.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: PYTON grasuje w Katowicach. Trwają poszukiwania gada. Urząd miasta prosi o pomoc!