Głowa

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Bezpłatne badania głowy i szyi w szpitalu wojewódzkim w Kielcach. Dla kogo?

2022-02-07 19:30

​Laryngolodzy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zapraszają na bezpłatne badania profilaktyczne z zakresu nowotworów głowy i szyi. To podstępne choroby , które często dają objawy późno, dlatego tak ważna jest wczesna diagnostyka. Akcja badań jest adresowana do określonej grupy pacjentów.

Akcja prowadzona w Klinice Otorynolaryngologii naszego szpitala jest adresowana do grupy pacjentów, powyżej 40. roku życia, z takimi objawami jak: chrypka, problemy z połykaniem połączone z bólem, blokada nosa, krwawienia z nosa, jamy ustnej, lub gardła, niegojąca się zmiana w jamie ustnej, lub gardle, guzek na szyi - wylicza Anna Mazur- Kałuża rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Jeżeli w trakcie badania profilaktycznego, lekarz będzie miał jakiekolwiek podejrzenie dotyczące choroby nowotworowej, pacjent zostanie umówiony do dalszej diagnostyki, w klinice WSzZ.

Zapisy pacjentów na badania odbywają się są telefonicznie, w dni powszednie, w godzinach 9-13. Badania profilaktyczne są wykonywane w każdy, pierwszy wtorek miesiąca - informuje lecznica.

Naukowcy odtwarzają dawny lek przeciwepidemiczny
Sonda
Czy pandemia wpłynęła na twoje życie?
Źródło: Bezpłatne badania głowy i szyi w szpitalu wojewódzkim w Kielcach. Dla kogo?