Industria Kielce - Orlen Wisła Płock. Zdjęcia z meczu

Autor: Piotr Stańczak

SPORT

Industria Kielce nie dała szans Piotrkowianinowi

2024-02-07 19:39

To był wieczór pełen emocji. W 19. kolejce spotkań Orlen Superligi piłkarze ręczni Industrii Kielce pewnie pokonali w Hali Legionów Piotrkowianina 41:27. Zaraz po tym meczu kibice podziękowali za dekadę pracy trenerowi Talantowi Dujszebajewowi.

Industria Kielce - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 41:27 (22:13)

Industria Kielce: Wałach (6/19), Mestrić - Olejniczak, Wiaderny, Sićko, A. Dujshebaev, Tournat, D. Dujshebaev, Thrastarson, Karacić,  Surgiel, Paczkowski, Nahi

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Chmurski, Kot - Żyszkiewicz, Swat, Pozarek, Mokowiejew, Surosz, Krajewski, Mosiołek, Szopa, Grzesik, Kowalski, Wawrzyniak

Początek meczu też był wyjątkowy. Mistrzów Polski w piłce ręcznej odwiedzili mistrzowie Polski w koszykówce na wózkach inwalidzkich, czyli zespół Ortomedico Scyzory Kielce. Jeden z zawodników Jan Szymczak wykonał nawet pierwsze symboliczne podanie w spotkaniu do Nicolasa Tournata. Dodatkowo w trakcie przerwy rozegrany został mecz piłki ręcznej na wózkach inwalidzkich.

Samo spotkanie przebiegło po myśli gospodarzy, mimo że w ich składzie zabrakło Andreasa Wolffa, Artsema Karaleka, Tomasza Gębali i Hassana Kaddaha. Industria od początku narzuciła swój styl gry i nie pozostawiła gościom złudzeń. Do przerwy kielczanie prowadzili różnicą dziewięciu trafień - było 22:13.

Po zmianie stron za wiele się nie zmieniło, chociaż przewaga Industrii nie rosła już tak szybko. Na dziewięć minut przed końcem żółto-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie 35:23 za sprawą bramki Michała Olejniczaka. 40. bramkę dla gospodarzy zdobył Szymon Sićko, a ostatecznie mistrzowie Polski wygrali z Piotrkowianinem 41:27. MVP meczu wybrano Alexa Dujszebajewa.

Dodajmy, że po spotkaniu władze klubu, zawodnicy oraz kibice podziękowali za dekadę pracy trenerowi Talentowi Dujszebajewowi. Otrzymał on słodki upominek - tort ważący dokładnie 10 kilogramów oraz pamiątkowe zdjęcie wykonane w otoczeniu zdobytych z kieleckim klubem trofeów.