Coraz bliżej budowy S74 z Kielc do Mniowa

2022-01-13 9:31 PioR
Trasa S74 z Kielc do Mniowa coraz bliżej. Osiem ofert w przetargu
Autor: GDDKiA Trasa S74 z Kielc do Mniowa coraz bliżej. Osiem ofert w przetargu

Ważny krok w kierunku budowy odcinka S74 między miejscowością Mniów a Kielcami. Drogowcy wybrali w przetargu najkorzystniejszą ofertę. O tę inwestycję walczyło aż osiem firm i konsorcjów.

- Komisja przetargowa wybrała jako najkorzystniejszą ofertę konsorcjum firm Mirbud i Kobylarnia, które oszacowało koszt budowy na 537,7 mln zł. Jednym z warunków podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą będzie brak odwołań od decyzji komisji przetargowej - informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest w tym roku, a same prace mają potrwać trzy lata.

- Obecnie droga DK74 na wjeździe i wyjedzie z Kielc w stronę Mniowa i Miedzianej Góry, jest bardzo często zakorkowana. Nowy dwujezdniowy przebieg S74 sprawi, że mieszkańcy sprawnie dojadą do stolicy województwa. Droga ekspresowa S74 usprawni komunikację drogową między woj. łódzkim, świętokrzyskim i podkarpackim. Mieszkańcy docelowo zyskają też bezpieczne i szybkie połączenie z węzłami autostradowymi na A1 i A2 – zaznacza Małgorzata Pawelec.

- W ramach tej inwestycji zaprojektowany i wybudowany zostanie odcinek dwujezdniowej drogi ekspresowej o łącznej długości wynoszącej około 16,4 km, który ma przebiegać głównie nowym śladem przez teren gmin: Mniów, Miedziana Góra i Strawczyn. Powstanie też m.in. 12 wiaduktów, dwa mosty, a także przejścia dla zwierząt - dodaje.

Ulice w Warszawie jak szwajcarski ser! Drogowcy walczą po zimie

QUIZ o Azji. Trudne pytania. Dasz radę zdobyć 7 punktów?

Pytanie 1 z 10
Najwyższym szczytem Azji jest... ?
Źródło: Coraz bliżej budowy S74 z Kielc do Mniowa
Nasi Partnerzy polecają