Czas na 16 edycję kampanii społecznej przeciwko przemocy w rodzinie

2022-11-25 15:37 Patryk Wójcik
Kampania Biała wstążka
Autor: Organizator kampani

To akcja skierowana do każdego człowieka. "Biała wstążka" ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa, na problemy dotyczące przemocy w rodzinie. Kampania trwa od dnia dzisiejszego, do 10 grudnia.

Kampania prowadzona jest w 50 krajach, a w Kielcach nieustannie od 2007 roku. Organizatorzy w szczególności zachęcają mężczyzn, by zechcieli przyjąć i nosić białą wstążkę manifestując sprzeciw wobec przemocy.

Gadaj Zdrów EXTRA - Szczepienie przeciw krztuścowi u kobiet w ciąży

Władze Miasta Kielce ze szczególnością, zachęcają do uczestnictwa w akcji osoby publiczne, które swoim autorytetem mogą promować szczytny cel. Co roku akcja stara się zwiększyć świadomość społeczną i słać edukację dla ludzi na temat problemu przemocy, szczególnie w rodzinach. Każdego roku tematyka kampanii jest uniwersalna i osoby w każdym wieku korzystają z jej edukacyjnego przesłania.

Tegoroczna edycja pod hasłem "Razem przeciw przemocy w rodzinie" zostanie zainaugurowana w najbliższy poniedziałek, podczas konferencji w kieleckim ratuszu, o godzinie 10. Wydarzenie będzie przepełnione edukacyjną częścią prowadzoną przez naukowców z regionu na temat problemu przemocy.

Sonda
Czy jako kobieta doświadczyłaś kiedyś przemocy domowej?
Źródło: Czas na 16 edycję kampanii społecznej przeciwko przemocy w rodzinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany