Stojak na rower

i

Autor: UM Kielce

Dwa konkursy dla kielczan! Przewidziano nagrody

2022-02-03 12:23

Mieszkańcy Kielc mają możliwość zaangażować się w funkcjonowanie i zarządzanie miastem. A to wszystko za pośrednictwem aplikacji "Ulepszamy Kielce"​. Miasto zorganizowało tam dwa konkursy. Pierwszy z nich to: „Namierzamy stojaki rowerowe”, a drugi to: „Zoom na miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych”.

- "Dodaj stojak rowerowy" to chodzi o to, aby każdy wskazał w terenie w mieście, gdzie znajdują się stojaki rowerowe. W ten konkurs mogą się włączać również szkoły, uczniowie szkół. Dla zwycięzców, którzy wskażą największą ilość stojaków przewidziane są nagrody - mówi mówi Leszek Najgeburski z Biura Smart City Urzędu Miasta Kielce. 

Drugi konkurs to „Zoom na miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych”.

- To oddzielny konkurs. W tym konkursie prosimy prosimy mieszkańców, aby wskazywali właśnie miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych również w terenach nienależących do miasta, np. na terenach spółdzielni mieszkaniowych - mówi Leszek Najgeburski.

Do tej pory mieszkańcy zgłosili ponad 270 miejsc, gdzie zamontowane są stojaki rowerowe oraz ponad 150 miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Oba konkursy potrwają do 8 marca.

Udział w nich mogą wziąć osoby, które w dniu zgłoszenia ukończyły co najmniej 13 lat. W przypadku uczestników niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

W Krakowie są dwa smoki wawelskie. Rzeźba drugiego stoi w Nowej Hucie przy ul. Makuszyńskiego. Mało kto o niej wie.

Quiz. Czwartkowy test z geografii. Ekstremalnie trudny sprawdzian ze stolic. Nawet 7/15 będzie sukcesem!

Pytanie 1 z 15
Stolicą Kanady jest:
Źródło: Dwa konkursy dla kielczan! Przewidziano nagrody