Instalacja przy ul. Paderewskiego w Kielcach

i

Autor: Piotr Seweryn/Instytut Dizajnu w Kielcach

Instalacja przy punkcie pomocy humanitarnej przy ul. Paderewskiego

2022-04-21 12:47

​Przed punktem pomocy humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Paderewskiego 49/51 w Kielcach stanęła instalacja stworzona przez zespół Instytutu Dizajnu. Powstała z myślą o dzieciach, które czekają w kolejce przed punktem razem ze swoimi rodzicami. Znalazły się na niej aktywności, z których dzieci mogą korzystać.

Po konsultacji z osobami, które prowadzą punkt przy Paderewskiego chcieliśmy zaproponować coś, co będzie dla dzieci takim chociaż chwilowym oddechem od rzeczywistości, w której obecnie się znajdują i taką możliwością zabawy i aktywności w czasie tego też bardzo często długiego oczekiwania w kolejce - wyjaśnia Aleksandra Banaś z Instytutu Dizajnu. 

Dla najmłodszych uchodźców przygotowano, między innymi, tablice do rysowania, zabawę z podstawowym liczeniem, możliwość tworzenia kształtów za pomocą gumek oraz gry zręcznościowe. Natomiast  na szybach znalazły się litery ukraińskie zaprojektowany przez ukraińską projektantkę Katerine Korolevtsevą.

Twórcom instalacji zależało nam na ponownym wykorzystaniu materiałów, dlatego do stworzenia interaktywnej instalacji posłużyły im elementy, które wcześniej były częścią aranżacji wystaw w Instytucie Dizajnu. 

Instalacja przy ul. Paderewskiego ma charakter tymczasowy.

Wirtualny spacer po mazowieckich instytucjach kultury

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Znajdź brakujące słowo w nazwach państw i miast. Ciężary już od drugiego pytania

Pytanie 1 z 15
... Republika Konga
Źródło: Instalacja przy punkcie pomocy humanitarnej przy ul. Paderewskiego