Ostrów Łapie Deszcz po raz drugi

i

Autor: fot. pixabay / zdjęcie poglądowe

Już niedługo rusza nabór wniosków o dotacje na zbiorniki do deszczówki

2021-06-21 15:37

W najbliższą środę rusza nabór wniosków o dopłaty na zbiorniki do deszczówki. W tym roku miasto Kielce zarezerwowało o 20 tysięcy złotych więcej niż w roku ubiegłym, czyli 100 tysięcy złotych.

23 czerwca ruszy nabór wniosków o dopłaty dla mieszkańców do budowy zbiorników gromadzących deszczówkę. Z miejskiego programu dopłat będą mogli skorzystać mieszkańcy Kielc, którzy chcą dbać o środowisko i zainstalować na swoich posesjach zbiorniki gromadzące wodę opadową i roztopową.

- W tym roku w budżecie Miasta Kielce zarezerwowano na wsparcie kielczan, którzy chcą oszczędzać wodę, 100 tys. zł. Dotacja wyniesie 80% kosztów kwalifikowanych realizacji zadania, ale nie więcej niż 2 500 zł na realizację zadania na jednej nieruchomości - mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Środki można będzie przeznaczyć na:

  • zakup i montaż zbiorników naziemnych do zbierania wód opadowych;
  • zakup i montaż zbiorników podziemnych do zbierania wód opadowych i roztopowych;
  • wykonanie studni chłonnych, skrzynek retencyjno-rozsączających, systemów rozsączających;wykonanie ogrodów deszczowych;
  • budowę np. oczka wodnego wraz z systemem zbierającym wodę opadową i roztopową z terenu nieruchomości, zasilającym ten zbiornik;zakup i montaż systemu doprowadzenia wody do zbiornika, odcięcia dopływu wody do zbiornika w momencie jego przepełnienia oraz pompy podnoszącej wodę, kranu i złącza do podłączenia węża ogrodowego. 

Wnioski będą przyjmowane do momentu wyczerpania środków finansowych, jednak nie później niż do 30 lipca 2021 r. Dokumenty należy składać w Kancelarii Ogólnej przy ul. Strycharskiej 6.

Jakich ziół nie możesz stosować latem?

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: Już niedługo rusza nabór wniosków o dotacje na zbiorniki do deszczówki