Barlinek Industria Kielce

i

Autor: Cyfra Sport Mistrzowie Polski

SPORT

Kieleccy szczypiorniści jadą po punkty do Gdańska

2023-09-01 12:07

W pierwszym meczu nowego sezonu wysoko pokonali u siebie Chrobrego Głogów, a teraz jadą po punkty do Gdańska. Oczywiście szczypiorniści z Kielc są murowanym faworytem starcia drugiej kolejki Orlen Superligii z Energą Wybrzeżem, ale zagrają bez kilku podstawowych graczy. Na dłużej ze składu wypadł m.in. Andreas Wolff.

Na inaugurację sezonu mistrzowie Polski bez większych problemów uporali się z rewelacją poprzedniego sezonu. Kielczanie rozbili Chrobrego Głogów 44:24 i zostali liderem Orlen Superligi. Teraz czeka ich wyjazd do Gdańska i trudno przypuszczać, by tam stracili punkty. Wiadomo już, że swoim kolegom nie pomoże Andreas Wolff. Kontuzja niemieckiego bramkarza okazała się poważniejsza, niż wcześniej sądzono.

- Andreas dostał trochę wolnego, bo ma problem z plecami. Mamy nadzieję, że to nic poważnego i kontuzja nie wykluczy go na dłuższy okres. Czekamy na wyniki badań, dopiero wtedy będziemy pewni i będziemy mogli powiedzieć coś więcej – mówił po meczu z Chrobrym Krzysztof Lijewski, drugi trener mistrzów Polski. Niestety, badania przeprowadzone w Kielcach poparte konsultacjami w Niemczech wykazały dla Andreasa konieczność sześciotygodniowej przerwy w grze z powodu kontuzji kręgów pleców. W tym momencie wprowadza się kurację leczniczą, po której nastąpi etap rehabilitacji.

W kieleckiej drużynie wciąż kontuzjowani są Haukur Thrastarson i Paweł Paczkowski (obaj mieli zerwane więzadło w kolanie) oraz nowy nabytek mistrzów Polski, Hassan Kaddah (kontuzja stopy). W Gdańsku powinniśmy już zobaczyć w akcji odpoczywających ostatnio Tomasza Gębalę i Szymona Sićko. Początek meczu w niedzielę o godz. 15.

12. urodziny Galerii Echo w Kielcach
Źródło: Kieleccy szczypiorniści jadą po punkty do Gdańska