Lapidarium

i

Autor: Urząd Miasta Kielce

Kieleckie Centrum Komunikacyjne ma już rok!

2021-08-30 12:46

Pierwsza rocznica zmodernizowanego Dworca Autobusowego już za nami! Z tej okazji w miniony piątek otwarto między innymi Lapidarium, wystawy po starym dworcu i funkcjonującym tam dawniej Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej.

Na wystawie może podziwiać kamerę marki Unitra, megafon i drewnianą ławeczkę - pamiątki z kilkudziesięcioletniej historii Dworca PKS. Jak również materiały związane z funkcjonującym tam byłym Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej m.in. tablice kierunkowe, rozkłady jazdy czy cenniki biletów. Część materiałów na wystawę przekazali Miłośnicy Komunikacji Miejskiej z Kielc.

Przypomnijmy, że w modernizacja kieleckiego UFO trwała dwa lata. A jej koszt to niemal 70 milionów złotych.

- To są pamiątki z długiej, kilkudziesięcioletniej historii Dworca PKS. Mam nadzieję, że pasażerowie, mieszkańcy udadzą się z nami w tą podróż sentymentalną i z wielką uwagą będą oglądać przygotowane eksponaty – mówi Agata Wojda.

Po otwarciu wystawy na poziomie II nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Kieleckie UFO”. Autorom wyróżnionych prac wręczono nagrody. Zaprezentowano także wszystkie konkursowe prace.

W Lesznie powstaje mozaika muralowa

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Kieleckie Centrum Komunikacyjne ma już rok!