i

Autor: Industria Kielce

Kolejna "czterdziestka" Łomży Industrii Kielce

2022-11-27 20:05

Nie minęło nawet 48 godzin od wygranego meczu Ligi Mistrzów przeciwko Elverum Handball, a piłkarze ręczni Łomży Industrii cieszyli się z kolejnego triumfu. Tym razem kielczanie w ramach 12. serii PGNiG Superligi pokonali Grupę Azoty Unię Tarnów 40:25. To już dziesiąte spotkanie w bieżącym sezonie, w który mistrzowie Polski dobili do granicy 40 zdobytych goli.

Grupa Azoty Unia Tarnów przed przyjazdem do Hali Legionów określana była mianem prawdziwej rewelacji tegorocznej edycji PGNiG Superligi. Podopieczni doskonale znanego w Kielcach trenera Tomasza Strząbały zajmowali piąte miejsce w tabeli. Trudno było jednak przypuszczać, że pokuszą się o sprawienie sensacji.

Pierwsze minuty pojedynku było co prawda wyrównane, ale po około 20 min. gospodarze zaczęli coraz wyraźniej odskakiwać rywalom. Do przerwy prowadzili już 22:14, a ostatecznie zwyciężyli 40:25.

Finalnie na liście strzelców pojawili się niemal wszyscy reprezentanci mistrzów Polski. Zdobyczy nie zanotowali jedynie Andreas Wolff i Miguel Sanchez. Najwięcej bramek dla gospodarzy, siedem, zdobył Artsem Karalek. Z kolei tytuł MVP spotkania trafił w ręce Andreasa Wolffa.

- Na początku meczu nie graliśmy, tak jakbyśmy chcieli. Dopiero od okolic 20. min. narzuciliśmy swoje warunki w obronie i do końca meczu powiększaliśmy przewagę. Trudno powiedzieć, dlaczego nam to tyle zajęło - skomentował mecz Szymon Sićko, rozgrywający kieleckiej drużyny.

W najbliższą środę Łomża Industria na wyjeździe w kolejnym spotkaniu Ligi Mistrzów zagra z Elverum Handball.