Kolejna szkoła została zamknięta

i

Autor: Canva

Koronawirus w świętokrzyskich szkołach. Coraz więcej zachorowań

2021-11-04 11:18

Z dnia na dzień rośnie liczba placówek oświatowych w regionie świętokrzyskim, które mają problemy przez koronawirusa. Na teraz nauczanie stacjonarne jest niemożliwe w blisko 80 szkołach czy przedszkolach.

- 74 placówki pracują hybrydowo, czyli część uczniów uczy się zdalnie, a część stacjonarnie. Natomiast pięć mamy całościowo wyłączonych - informuje nas Katarzyna Nowacka, świętokrzyska wicekurator oświaty.

Całkowicie na naukę zdalną przeszły podstawówki w Bebelnie i Kierzu Niedźwiedzim, Technikum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także przedszkola - Publiczne nr 2 ze Skarżyska i prywatne Zygzak w Kielcach. Przypomnijmy, że całym regionie jest ponad dwa tysiące placówek oświatowych.

- Powoli zbliżamy się do 4 proc. szkół, które mają problemy z nauczaniem stacjonarnym. Patrząc na przyrost zakażeń w kraju, to też pewnie będzie miało przełożenie na sytuację epidemiczną w szkołach - podkreśla Katarzyna Nowacka.

Rzeczywiście liczba zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie. Ostatniej doby w kraju odnotowano ponad 15,5 tys. zachorowań. W Świętokrzyskiem COVID-19 wykryto u 277 osób. Zmarło aż trzynastu mieszkańców naszego regionu.

dr Maciej Jędrzejko: Kobiety będą umierać. Rząd zagraża życiu Polaków! [Super Raport]

Quiz geograficzny. Które polskie miasto ma więcej mieszkańców?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Które miasto ma więcej mieszkańców? Warszawa czy Kraków?
Źródło: Koronawirus w świętokrzyskich szkołach. Coraz więcej zachorowań