KPT Kielce

i

Autor: KPT

KPT będzie się szkolić i rozwijać swoje usługi z myślą o przedsiębiorcach

2022-01-26 16:43

Kielecki Park Technologiczny ruszył z nowym projektem pod nazwą „Profesjonalizacja KPT”. Jego głównym celem jest podniesienie jakości i profesjonalizacja świadczonych usług. Projekt ma wesprzeć lokatorów KPT, ale i również przedsiębiorców w całym województwie świętokrzyskim.

- Głównym celem projektu „Profesjonalizacja KPT” jest podniesienie jakości i profesjonalizacja usług świadczonych przez Kielecki Park Technologiczny. Przedsięwzięcie ma na celu poszerzenie oferty KPT dla przedsiębiorstw z województwa świętokrzyskiego. Będą je tworzyć nowe wystandaryzowane usługi rozwojowe. To odpowiedź na zapotrzebowanie firm na specjalistyczne usługi świadczone przez KPT – mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Co roku KPT prowadzi badania potrzeb i oczekiwań sektora firm, zlokalizowanych w Parku. Okazało się, że firmy szczególnie zainteresowane są profesjonalną infrastrukturą KPT, usługami rozwojowymi czy networkingiem. Poza tym, badanie pokazało kilka kluczowych wyzwań, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy. Wśród nich są: niepewna sytuacja związana z pandemią COVID-19, brak wykwalifikowanej kadry oraz trudności w utrzymaniu pozycji rynkowej w związku z zakłóceniami w łańcuchach dostaw.

Przedsiębiorcy chcą podnosić kompetencje cyfrowe, szybciej przystosowywać się do rynkowych zmian i podnosić swoją konkurencyjną na coraz bardziej nasyconym rynku. Powyższe wnioski dotyczą nie tylko lokatorów KPT, ale szerzej przedsiębiorców w regionie świętokrzyskim i Polsce w 2021 roku.

"Profesjonalizacja KPT"

Nowy projekt zakłada wsparcie przedsiębiorstw w szczególności w zakresie digitalizacji, marketingu i akceleracji. Dzięki temu wachlarz usług oferowany przez KPT będzie bogatszy i jeszcze lepiej będzie odpowiadać na potrzeby firm z sektora MŚP.

"Eko etno" wystawa w muzeum w Lesznie
Sonda
Znasz twórczość Marie?
Źródło: KPT będzie się szkolić i rozwijać swoje usługi z myślą o przedsiębiorcach