Kwalifikacja wojskowa

i

Autor: Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie/ materiały prasowe Kwalifikacja wojskowa została odroczona z powodu pandemii

Kwalifikacja wojskowa już w kwietniu

2022-03-23 13:04

4 kwietnia rusza kwalifikacja wojskowa. Grupa mieszkańców województwa świętokrzyskiego będzie musiała stawić się przed komisję lekarską i Wojskowym Komendantem Uzupełnień. Kogo obejmuje tegoroczna kwalifikacja wojskowa?

- W tym roku obowiązek stawienia się przed powiatowymi komisjami lekarskimi mają 19-latkowie, czyli osoby urodzone w 2003 roku. Wezwanie otrzymają także urodzeni w latach 1998-2002, którym do tej pory nie została określona kategoria zdolności do czynnej służby wojskowej - mówi podporucznik Daniel Woś, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pozwoli to ustalić zdolność do czynnej służby wojskowej oraz zostaną wydane potrzebne dokumenty.

Kwalifikacja jest dobrym sposobem, aby dowiedzieć się więcej na temat służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Przy każdej komisji powiatowej będzie można spotkać rekruterów WOT, którzy opowiedzą o służbie ochotniczej i zawodowej oraz korzyściach i wymaganiach. Taki bezpośredni kontakt z żołnierzami umożliwi zdobycie wiedzy u źródła i rozwianie wszelkich wątpliwości u osób, które myślą o wstąpieniu do Wojsk Obrony Terytorialnej.

- Decyzja o założeniu munduru to wyraz ogromnej odpowiedzialności, a ta czyni dorosłość rzeczywistą. Kwalifikacja wojskowa to dobry moment by wykonać ten krok. W tym roku, przy komisjach kwalifikacyjnych spotkacie żołnierzy w oliwkowych beretach, który doradzą co zrobić by wziąć odpowiedzialność za innych zakładając mundur żołnierza Wojska Polskiego – mówi gen. dyw. Wiesław KUKUŁA, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Kwalifikacja wojskowa potrwa do 8 lipca.

POJAZDY WOJSKOWE [używane, cywilne, ile kosztuje?] | ESKA XD - Prosto z salonu #43

QUIZ. Sprawdź co wiesz, na temat boysbandów z lat 90'. Niektóre pytania mogą cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 12
Pierwszym singlem zespołu Backstreet Boys była piosenka:
Źródło: Kwalifikacja wojskowa już w kwietniu