Nowe widowisko Kieleckiego Teatru Tańca. Premiera już w najbliższy weekend

i

Autor: Kielecki Teatr Tańca

Nowe widowisko Kieleckiego Teatru Tańca. Premiera już w najbliższy weekend

2021-06-08 19:07

Kielecki Teatr Tańca szykuje nowe widowisko. Tym razem artyści wzięli na warsztat twórczość norweską. W najbliższy piątek 11 czerwca o godzinie 18 na deskach KTT odbędzie się premiera spektaklu „Peer Gynt” według dramatu Henrika Ibsena. Sztuka stawia uniwersalne pytania dotyczące równowagi między ciałem a duchem.

- Myślę, że każdy z nas znajdzie w sobie odrobinę tytułowego Peer Gynta. To jest osoba miotana przez emocje, różne wydarzenia, zwykłe ludzkie perypetie. Generalnie jest to opowieść o poszukiwaniu wartości - mówi choreografka Zuzanna Dinter-Markowska.

- Faktycznie są momenty, w których możemy w pewnym stopniu utożsamić z tą postacią, ponieważ każdy z nas ma na koncie jakieś małe grzechy. Fajnie przeżyć to wszystko na scenie, poczuć te emocje, bo niekoniecznie chciałbym je odczuwać na co dzień w prywatnym życiu – dodaje z uśmiechem Szymon Pacholec, tancerz występujący w tytułowej roli.

Twórcy przyznają, że spektakl porusza poważną tematykę, ale polecają go również widzom dziecięcym. Im powinna spodobać się baśniowa oprawa widowiska.

Kielecki Teatr Tańca spektakl „Peer Gynt” ponownie wystawi w sobotę 12 czerwca - również o godzinie 18.

Spektakl pt. "Klątwa rodziny Kennedych" w Teatrze Żeromskiego w Kielcach
Źródło: Nowe widowisko Kieleckiego Teatru Tańca. Premiera już w najbliższy weekend