Cytomammobus ŚCO

i

Autor: ŚCO

Panie wciąż mogą wykonać bezpłatną mammografię i cytologię. Gdzie tym razem?

2021-11-23 10:55

Cyto Maniek nadal w trasie po Świętokrzyskiem. Panie wciąż mogą wykonać bezpłatną mammografię i cytologię w mobilnej pracowni diagnostycznej ŚCO. W tym tygodniu Cyto Maniek odwiedzi Końskie, Rudę Maleniecką, Fałków i Słupię.

Bezpłatną mammografię i cytologię będzie można wykonać w najbliższych dniach:

  • 23-25 listopada – w Końskich, przy Domu Kultury , ul. Mieszka I 4,
  • 26 listopada – w Rudzie Malenieckiej, na parkingu przy Urzędzie Gminy,
  • 29 listopada – w Fałkowie, na parkingu przy Urzędzie Gminy
  • 30 listopada – w Słupi, na parkingu przy placu targowym.

Przypomnijmy, bezpłatną mammografię mogą wykonać Panie w wieku 50 – 69 lat. Natomiast bezpłatną cytologię Panie w wieku 25-59 lat. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa badania cytologiczne podczas jednej wizyty: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym.

Wcześniejsza rejestracja

Przed badaniem trzeba się zarejestrować telefonicznie pod numerem telefonu: 661 911 300. Na samo badanie wystarczy zabrać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Badania są wykonywane w godzinach 10.00-16.00.

Badania są bezpieczne

Jak zapewnia dr n.med. Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel cytomammobusa został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji, po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, tak żeby nie czekały w kolejce.

Co w przypadku wykrycia zmiany?

W przypadku wykrycia zmiany Świętokrzyskie Centrum Onkologii obejmuje pacjentki pogłębioną diagnostyką, kompleksowym leczeniem i rehabilitacją zgodnie z najnowocześniejszymi standardami.

Poradnik Zdrowie: osteoporoza
Sonda
Czy przyjmiesz polską szczepionkę na COVID?
Źródło: Panie wciąż mogą wykonać bezpłatną mammografię i cytologię. Gdzie tym razem?