Ponad 5,3 mln zł wsparcia z UE dla świętokrzyskich uczniów i seniorów

2021-04-22 10:39 PioR
Komputer praca
Autor: janeb13/Pixabay/cc0

Władze woj. świętokrzyskiego zadecydowały o przyznaniu dofinansowania unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego dla 12 projektów, których celem jest rozwój kompetencji cyfrowych uczniów, wzmocnienie szkolnictwa zawodowego oraz utworzenie klubu seniora.

Ponad 2,7 mln zł dofinansowania otrzyma dziewięć projektów, które będą realizowane w szkołach, mających swoje siedziby w gminach: Oksa, Dwikozy, Waśniów, Łubnice, Słupia, Bieliny, Fałków oraz w mieście Kielce i w Końskich.

- Autorzy przedsięwzięć zaplanowali dla dzieci i młodzieży różnorodne zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem technologii komputerowych. Szkoły przeznaczą część funduszy na rozbudowę sieci internetowych oraz doposażenie lub unowocześnienie pracowni informatycznych – informuje wicemarszałek regionu Renata Janik.

Kolejne dwa projekty, o wartości ponad 1,6 mln zł unijnego dofinansowania, przewidują rozwijanie edukacji zawodowej w dwóch placówkach w Kielcach – Zespole Szkół nr 2 i Centrum Kształcenia Awans. Łącznie 166 uczniów weźmie udział w specjalistycznych kursach zawodowych oraz w płatnych stażach w firmach z branż, które są zbieżne z kierunkami kształcenia poszczególnych szkół. Same placówki wzbogacą się o nowoczesny sprzęt do pracowni. Projekty zapewnią młodym ludziom zdobycie wiedzy, doświadczeń i umiejętności oczekiwanych przez przyszłych pracodawców.

Ponadto jeden z nowych projektów dotyczy pomocy dla osób starszych – w gminie Opatowiec powstanie Klub Seniora, w którym przewidziano wsparcie dla 35 osób.

Bibliomat dla czytelników Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach
Źródło: Ponad 5,3 mln zł wsparcia z UE dla świętokrzyskich uczniów i seniorów
Nasi Partnerzy polecają